foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

Dnia 12 czerwca b.r w naszej szkole gościliśmy grupę przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Białej Podlaskiej. Wizyta najmłodszych została zorganizowana w ramach akcji Poznajemy zawody najbliższych, której głównym założeniem jest zapoznanie się ze specyfiką zawodów związanych z kształceniem naszej młodzieży oraz pracą nauczyciela kształcenia zawodowego w branży gastronomiczno- hotelarskiej.

Przedszkolaki poznały zawód kucharza, cukiernika, technika żywienia i usług gastronomicznych oraz pracę hotelarza. Nasi goście w praktyce poznawali zawody, zwiedzali pracownie itd. Dzięki uprzejmości p. Anny Przywuskiej i uczennic z kl 3Te dzieci mogły wczuć się w rolę cukiernika, wykonując własnoręcznie kruche ciasteczka. Zadanie to okazało się niezapomnianą i pyszną przygodą. Następnie, przedszkolaki zwiedziły pracownię hotelarstwa i zapoznały się z zawodem  hotelarza  oraz z zajęciami związanymi z tą profesją. Również ciekawe zadania czekały na zwiedzających w pracowni 213; były to: wspólne składanie serwetek, układanie ręczników i wystawianie paragonów. Zadania te okazały się bardzo ciekawe i dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych pod opieką Wiolety Kuliczanki i uczennic z klas o profilu technik hotelarz. Spotkanie zakończyliśmy degustacją wcześniej upieczonych ciasteczek. Przedszkolaki na zakończenie serdecznie podziękowały za zaproszenie i wspólnie spędzony czas; jak same stwierdziły było to dla nich bardzo interesujące spotkanie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie