Logowanie

Szukaj

Dnia 12 czerwca b.r w naszej szkole gościliśmy grupę przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Białej Podlaskiej. Wizyta najmłodszych została zorganizowana w ramach akcji Poznajemy zawody najbliższych, której głównym założeniem jest zapoznanie się ze specyfiką zawodów związanych z kształceniem naszej młodzieży oraz pracą nauczyciela kształcenia zawodowego w branży gastronomiczno- hotelarskiej.

Przedszkolaki poznały zawód kucharza, cukiernika, technika żywienia i usług gastronomicznych oraz pracę hotelarza. Nasi goście w praktyce poznawali zawody, zwiedzali pracownie itd. Dzięki uprzejmości p. Anny Przywuskiej i uczennic z kl 3Te dzieci mogły wczuć się w rolę cukiernika, wykonując własnoręcznie kruche ciasteczka. Zadanie to okazało się niezapomnianą i pyszną przygodą. Następnie, przedszkolaki zwiedziły pracownię hotelarstwa i zapoznały się z zawodem  hotelarza  oraz z zajęciami związanymi z tą profesją. Również ciekawe zadania czekały na zwiedzających w pracowni 213; były to: wspólne składanie serwetek, układanie ręczników i wystawianie paragonów. Zadania te okazały się bardzo ciekawe i dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych pod opieką Wiolety Kuliczanki i uczennic z klas o profilu technik hotelarz. Spotkanie zakończyliśmy degustacją wcześniej upieczonych ciasteczek. Przedszkolaki na zakończenie serdecznie podziękowały za zaproszenie i wspólnie spędzony czas; jak same stwierdziły było to dla nich bardzo interesujące spotkanie, które na długo pozostanie w ich pamięci.