12-07 85W dniu 07.12.2015 na hali sportowej PSW odbyły się Mikołajkowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezesa AZS PSW w Białej Podlaskiej po raz czwarty. Ideą zawodów jest promocja sportów siłowych w mieście i regionie. W tym roku wystartowało ponad 60 zawodników z całego kraju .

Z naszej szkoły ZSZ nr1 startowało czterech zawodników : w Kategorii do 79 kg Piotr Puczka, do 85 kg Emil Śliwa, do 93 kg Karol Chmielewski oraz Piotr Kirczuk

Zwycięzcą zawodów w kategorii do  79 kg - został zawodnik naszej szkoły Piotr Puczka który osiągnął  wynik 145 kg .Otrzymał on złoty medal puchar oraz dyplom.

Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się poza podium .

Najlepszym zawodnikiem zawodów został  Łukasz Kuzioła (Wisła - Puławy) – z wynikiem 230 kg. Najlepszą zawodniczką Weronika Zielińska – uczennica Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej – z wynikiem 65 kg. Najlepszy zawodnik i zawodniczka wyłaniani i są na podstawie przelicznika wilks’a to znaczy stosunku wyciśniętego ciężaru do masy ciała. Na uwagę zasługuje fakt, że ta dyscyplina sportu przyciąga ludzi w każdym wieku, najstarszym zawodnikiem był pan Wojciech Raczuk (65 lat) w kategorii do 100 kg zajął 4 miejsce wyciskając 105 kg.

Zawody zorganizowała sekcja Ćwiczeń Siłowych AZS Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Trenerem sekcji i pomysłodawcą zawodów jest mgr Justyna Sadowska – nauczyciel akademicki PSW.  Trenerka podziękowała  władzom Uczelni za wielką życzliwość i wsparcie we wszystkich sportowych przedsięwzięciach sekcji, panu Franciszkowi Szablukowi, który od czterech lat wspiera zawody pełniąc funkcję sędziego głównego, sędziemu bocznemu – niegdyś zwycięzcy tychże zawodów – Mariuszowi Warownemu oraz członkom sekcji których zaangażowanie pozwoliło zorganizować zawody z tak wielkim rozmachem i na tak wysokim poziomie – ZAPRASZAMY ZA ROK!!!!!! J  tymi słowami Pani Justyna zakończyła zawody w wyciskaniu sztangi.

Zdjęcia Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Więcej na stronie Koła>>