foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

DSC 5125Zakończyliśmy
III Szkolne Prezentacje Tańca
„Taneczny Deptak".

Tegoroczny konkurs to kontynuacja hasła z poprzedniej edycji „Rozdepcz złość, wytańcz radość". Tegoroczny "Deptak" to wyznaczenie sobie jeszcze większych celów i zadań, jakie można poprzez ekspresję i życiowe rewolucje zaprezentować przed szerszą publicznością.

Galeria zdjęć na stronie Radiobiper

 Podsumowanie III edycji w "czytaj więcej"

 Zakończyliśmy III Szkolne Prezentacje Tańca „Taneczny Deptak". Tegoroczny konkurs to kontynuacja hasła z poprzedniej edycji „Rozdepcz złość, wytańcz radość". Tegoroczna edycja to wyznaczenie sobie jeszcze większych celów i zadań, jakie można poprzez ekspresję i życiowe rewolucje zaprezentować przed szerszą publicznością. Na scenie mieliśmy okazję podziwiać uczennice i uczniów naszej szkoły w tanecznych układach wykonanych do znanych utworów z list radiowych i telewizyjnych. Występom towarzyszyła pasja, emocje i ekspresja. Publiczność przyjęła występy z entuzjazmem, nagradzając wykonawców gromkimi brawami. Zespoły rywalizowały nie tylko ze sobą, ale też z własnymi słabościami, przełamując tremę i ograniczenia fizyczne. Tym samym podkreślono istotę tańca, jako przygody, walki z własnymi obawami i strachem, która wyzwala pozytywną energię zarówno u wykonawców, jak i widzów. W tegorocznym deptaku gościliśmy zespół pieśni i tańca "Podlasiacy" z Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej, który zaprezentował tańce polskie w formie towarzyskiej: krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura. Instruktorem i choreografem zespołu jest pani Magdalena Osmulska. Konkurs swoim występem uświetniła grupa "Walczący z uczniami", czyli nauczyciele przebrani w stroje z lat 70. Tańczący w rytm piosenki "You Should Be Dancing" zespołu Bee Gees, taniec został odebrany przez publiczność z zachwytem. Zespół nauczycieli wystąpił w składzie: Jola Litwiniuk (pedagog), Violetta Jaroszek (wychowanie fizyczne), Michał Aleksandrowicz (wychowanie fizyczne), Anna Ciołek (język polski), Jolanta Król (historia), Barbara Kowaluk (przedmioty gastronomiczne), Magdalena Polkowska (język angielski), Justyna Krupa (język angielski), Sylwia Łęczycka - Ozimek (język angielski). Zespół „Domino" działający przy Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej prowadzony przez Violettę Jaroszek w tym sezonie zaprezentował nam choreografię pt. "Szukając wyjścia", którą grupa wytańczyła nagrodę główną na XX Bialskich Prezentacjach Tańca oraz wyróżnienie na IX Nałęczowskim Festiwalu Tańca "Euro-dance" grupa dziewcząt zaprezentowała również widowiskowy układ "Uptown Funk". Gościnnie naszą szkołę odwiedziła Walerija Jakimow orientalna tancerka z PSW w Białej Podlaskiej, wykonując taniec egzotyczny. Odmienny styl taneczny, jak również widowiskowy, zaprezentował nam Michał Ajziuk z klasy IVi. Oprawę wokalną na tegorocznym deptaku zaprezentowały nam grupa 'Immunitet", która wykonała własny utwór „Jaki jestem" z ich nowej płyty "Księga Światła"oraz Karolina Osypiuk z klasy II a z piosenką "Nic do stracenia" z repertuaru Mrozu. Finał występów to skecze kabaretu "Miau", gdzie role obsadzone były przez Adriana Lewkowicza z III i, Paulinę Jachołkowską z klasy II m i Piotra Kuszneruka, ucznia klasy IV d, reżyserem performensu była Katarzyna Kossowska. Wizja "Lekcji tańca" przedstawiona przez kabaret rozbawiła publiczność i przygotowała na końcowy werdykt komisji w składzie: Danuta Wróbel, Ireneusz Długołęcki, Mirosław Sobczak. W tym roku trzecie miejsce i „Brązowy Deptak" wywalczyła grupa taneczna z klasy I H. Drugie miejsce i „Srebrny Deptak" otrzymały przedstawicielki klasy III E. Zwycięzcami okazały się dziewczęta z klasy II S, otrzymując „Złoty Deptak". Uczesetniczki uczestnicy turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody wręczył pan dyrektor Ireneusz Długołęcki. Sponsorami nagród w tegorocznym "Tanecznym Deptaku" byli: Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej, klub "Goliat", drogeria "Natura", Rada Rodziców naszej szkoły i Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Nad oprawą artystyczną konkursu czuwała p. Violetta Jaroszek, organizacją formalną – p. J. Litwiniuk, natomiast oprawą techniczną zajęli się panowie M. Aleksandrowicz i M. Kwiecień. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, obsłudze technicznej za nagłośnienie i efekty wizualne, a publiczności za wspaniały doping grup tanecznych i znakomitą atmosferę, jaką stworzyli w auli naszej szkoły.

Zdjęcie tytułowe: Daniel Biernacki, Szkolne Koło Fotograficzne "Kadr"

FILMY:

KLASA I K  -     https://www.youtube.com/watch?v=lE1cGvRhijE

KLASA I H  -     https://www.youtube.com/watch?v=xAi0Ds_mR00

KLASA I M  -     https://www.youtube.com/watch?v=ISgBrXjKHKM

KLASA I L   -     https://www.youtube.com/watch?v=qnCqqTXu8Ao

KLASA I S   -     https://www.youtube.com/watch?v=4hpgvdtUzpw

KLASA II E  -     https://www.youtube.com/watch?v=6-pqAOtA3m8&feature=youtu.be

KLASA II H  -     https://www.youtube.com/watch?v=eKzyo84IUr4

KLASA II K  -     https://www.youtube.com/watch?v=HVZi3IReIbg&feature=youtu.be

KLASA II S  -     https://www.youtube.com/watch?v=TmqxDZCQsXU&feature=youtu.be

KLASA III E -     https://www.youtube.com/watch?v=_dGXEIaDW-4&feature=youtu.be

 

 

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz