IV Szkolne Prezentacje Tańca
„TANECZNY DEPTAK”

foto radio biper taneczny deptakRozdepcz złość, wytańcz radość to jak co roku przewodnie hasło IV Szkolnych Prezentacji Tańca. Tegoroczna edycja pokazała, że grupy biorące udział w imprezie po raz kolejny podnoszą swoje umiejętności i szukają wciąż nowych, atrakcyjnych pomysłów. Młodzież debiutująca na szkolnej scenie zmierzyła się z artystycznym wyzwaniem. Mieliśmy więc okazję podziwiać uczennice i uczniów w tanecznych układach według samodzielnie przygotowanych choreografii. Występom towarzyszyły pasja, emocje i ekspresja. Publiczność Ekonomika jak zwykle nie zawiodła i doceniała oklaskami występy uczestników konkursu jak i grup pokazowych. Zespoły rywalizowały nie tylko ze sobą, mieliśmy bowiem okazję podziwiać także walkę o nowe pomysły i sposoby zaprezentowania się na scenie w niespotykany dotąd sposób. Tym samym podkreślono istotę tańca jako wyzwania i przygody.

Foto: Radio Biper

IV Szkolne Prezentacje Tańca „TANECZNY DEPTAK”

Tegoroczną imprezę uświetnił pokaz szkoły tańca Boogie Town. Zobaczyliśmy zumbę, hip hop, dance, breakdance. Tancerze udowodnili wszystkim, że ruszać się w rytm muzyki można w każdym wieku i daje to ogromną radość. Konkurs swoim występem urozmaiciła Magdalena Ratajczyk z klasy 2l , wykonując piosenkę Black welvet. Przed publicznością Ekonomika zaprezentowały się grupy taneczne z Bialskiego Centrum Kultury: grupa Impuls pod kierownictwem pani Edyty Jakóbiuk i dziewczęta z formacji DOMINO przygotowane przez panią Violettę Jaroszek. Energetyczne barwy i zwiewne kreacje towarzyszyły występom Szkoły Tańca Orientalnego Jaśmin. Niezwykły pokaz tańca, który przeniósł nas w klimaty Wschodu, mogliśmy oglądać dzięki dziewczętom i ich instruktorce, pani Olesii Myronenko.
Niezwykle atrakcyjnym momentem prezentacji był występ grupy nauczycielek, które zaprezentowały układ do muzyki z musicalu New York, New York. Zespół tworzyły: Violetta Jaroszek (wychowanie fizyczne), Jolanta Król (historia), Barbara Kowaluk (przedmioty gastronomiczne), Magdalena Polkowska (język angielski), Justyna Krupa (język angielski), Sylwia Łęczycka - Ozimek (język angielski), Agata Turska (pedagog). Finał występów to skecz Taniec kabaretu Miau oraz piosenka w wykonaniu Klaudii Peszuk z klasy 1b. Część turniejową Tanecznego Deptaku zakończył werdykt jury w składzie: Dana Wróbel, Anna Ciołek, Mirosław Sobczak. W tym roku trzecie miejsce i Brązowy Deptak wywalczyła grupa taneczna z klasy II h. Drugie miejsce i Srebrny Deptak otrzymały przedstawicielki klasy IV e. Zwyciężczyniami okazały się dziewczęta z klasy II k i one otrzymały Złoty Deptak. Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wręczył je pan Michał Litwiniuk, Zastępca Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Sponsorami nagród w tegorocznym Tanecznym Deptaku byli: Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej pan Aleksander Kompa, właściciel biura podróży Mario Presto pan Mariusz Burdzyluk, pani Róża Płudowska przedstawicielka firmy InterRisk, Hotel Capitol -właścicielka Anna Romaniuk oraz drogeria Natura i Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Nad oprawą artystyczną konkursu czuwała p. Violetta Jaroszek, organizacją formalną zajmowała się – p. Jolanta Litwiniuk, natomiast o oprawę techniczną zadbali pp. Michał Aleksandrowicz i Michał Kwiecień.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie , obsłudze technicznej za nagłośnienie i efekty wizualne, a publiczności za wspaniały doping grup tanecznych i znakomitą atmosferę, jaka zapanowała na auli naszej szkoły.

Zwycięski występ klasy II k

I pokaz tańca w wykonaniu nauczycielek