california2Dnia 16 i 30.10. 2013r., klasa II Ts (Technik spedytor) pod opieką pani Agaty Steckiewicz wyruszyła na wycieczkę dydaktyczną do firmy transportowo – spedycyjnej California Trailer.

Firma ta ma swoją siedzibę w Białej Podlaskiej przy ulicy Sidorskiej 117c, a na rynku istnieje od 1991 r. Podstawą działalności stanowi międzynarodowy transport drogowy.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem firmy transportowo spedycyjnej. Po placu oraz głównym budynku firmy oprowadził nas Pan Adam Wrzosek kierownik działu spedycji.
W bardzo jasny i przystępny sposób pokazał uczniom arkana pracy spedytora i kierowcy, ukazując jednocześnie jak trudny a zarazem ciekawy jest to zawód – wymagający szerokiego zakresu wiedzy
począwszy od technicznych umiejętności, poprzez znajomość języków obcych, a kończąc na odpowiednim posługiwaniu się i wykorzystaniu przepisów prawa.
Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.
To czego się uczniowie dowiedzieli z pewnością wykorzystają na lekcjach.