foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

 dsc542719 marca w naszej szkole organizowany był Dzień Humanistyczny, podczas którego młodzież oraz nauczyciele - humaniści przygotowali wiele atrakcji.

Przeprowadzono konkurs historyczny „ Jeden z dziesięciu” dla klas pierwszych. Reprezentanci klas I – III mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ortografii biorąc udział w szkolnym konkursie ortograficznym, a zwycięzca otrzyma zaszczytne miano Mistrza ortografii.

 

Tego dnia gościliśmy przedstawicieli najpopularniejszego bialskiego portalu Biała24.Cały dzień upłynął pod znakiem dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Już na drugiej przerwie uczniowie mogli wziąć udział w interesujących konkursach, m. in. dotyczących działalności portalu, głównie w zakresie podejmowanych inicjatyw społecznych. Nagrodzeni mogli liczyć nie tylko na aplauz widowni, ale przede wszystkim na różne nagrody – książki, płyty, bilety do kina Merkury i kupony na pizzę do Pizzerii Solare. Niewątpliwie najważniejszym punktem programu były wybory Miss Ekonomika, która otrzymała od Redaktor Naczelnej portalu sesję fotograficzną. Spośród zgłoszonych kandydatek największe owacje otrzymała Ania Parafiniuk z klasy 1s. W czasie spotkania mieliśmy okazję podziwiać również występy młodych artystów z bialskiego Mam Talent, a także innych uzdolnionych tanecznie i wokalnie osób, zaprzyjaźnionych z portalem. Ponadto na 3 i 4 godzinie lekcyjnej uczniowie z klasy 1s uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, w trakcie których można było dowiedzieć się, jak funkcjonuje portal, w jaki sposób powstają artykuły i jakimi zasadami powinien kierować się dziennikarz w swojej codziennej pracy. W części praktycznej młodzież mogła wykazać się inwencją twórczą, pisząc artykuł na wybrany temat. Trzeba przyznać, że pomysłów nam nie brakowało, o czym będzie można przekonać się  w  kolejnej wzmiance o naszych warsztatach.

Nasze zaproszenie przyjął również Pan Radosław Plandowski- pracownik Bialskiego centrum Kultury i prezes Stowarzyszenia Literatów i Dziennikarzy Maksyma. Podczas spotkania z klasą I l opowiadał o tradycjach literackich w Białej Podlaskiej. Uczniowie zapoznali się z działalnością Klubu Literackiego Maksyma oraz z historia Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J. I. Kraszewskiego.

Podczas przerw odbywały się pokazy prezentacji multimedialnych o tematyce historycznej Przed aulą można było również zapoznać się z pracami naszych uczniów przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli- humanistów. Na szkolnych korytarzach oglądaliśmy najpiękniejsze prace plastyczne.

Uroczyście wręczono dyplomy i nagrody laureatom szkolnych konkursów humanistycznych, które odbyły się w I semestrze roku szkolnego 2014/2015.Kulminacyjnym momentem było przedstawienie w oparciu o tragedię antyczną „ Król Edyp” Sofoklesa przygotowane przez uczniów klasy I b i II l pod kierunkiem Pani Anny Klebaniuk- Szołonik. Scenografia nie rozpraszała widza, a jednocześnie wprowadzała w świat antycznej architektury i kultury. Oprawa muzyczna dobrze budowała nastrój, a młodzi aktorzy wypadli przekonująco. Widzowie docenili grę uczniów gromkimi brawami, widząc ich zaangażowanie i chęć dotarcia do każdego.

Dzień ten dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, dlatego z niecierpliwością czekamy następnego roku.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie