dscf98867 kwietnia b.r. na Wydziale  Mechatroniki Politechniki Warszawskiej odbył się finał  Ogólnopolskiego Konkursu Mechatroniki Automatyki i Robotyki. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych lubiących rozwiązywać problemy techniczne, umiejących myśleć nieszablonowo i potrafiących szybko przyswajać wiedzę. W finale tegorocznej edycji zmagań wzięło udział dwadzieścioro osób, w tym czworo uczniów naszej szkoły z klas o profilu informatycznym i teleinformatycznym. W czasie trwania decydującego etapu rozgrywek uczestnicy zmagali się z zawiłościami elektroniki drukowanej i szukali jej nowych zastosowań.

Kolejny już raz nasi uczniowie zaskoczyli jury konkursu swoją kreatywnością, uzyskując tytuły finalistów i tytuł laureata. Czwarte miejsce i tytuł laureata otrzymał Kamil Garbowicz - uczeń klasy 2 Ti, natomiast tytuły finalistów otrzymały osoby, które uplasowały się we wspomnianej  „dwudziestce”: Joanna Klimaszewska - klasa 2Ti, Patrycja  Zajączkowska -  klasa 2Ti, Kacper Jeruzalski - klasa 1Tf ( 11 miejsce ).

Zgodnie z poniższą uchwałą i założeniami konkursu Kamil Garbowicz zdobył indeks Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, co pozwala mu na podjęcie studiów zgodnie z profilem kształcenia w ZSZ nr 1.

Na podstawie uchwały 401/XLVIII/2016 z dnia 18/05/2016 Senatu Politechniki Warszawskiej laureaci Konkursu MAiR mogą zostać przyjęci poza procedurą kwalifikacyjną na studia pierwszego stopnia na kierunkach Automatyka i Robotyka oraz Mechatronika na Wydziale Mechatroniki PW.

Opiekę nad młodzieżą sprawował p. mgr inż.  Sławomir Czubaj, który przygotowywał uczniów do konkursu i nadzorował pracę nad projektami zadań technicznych w etapie kwalifikacyjnym.

Laureatowi i finalistom pragniemy podziękować za udział w zmaganiach w tegorocznej edycji  konkursu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.