dsc 5241Dn. 25 października w auli naszej szkoły odbyły się warsztaty medialne zorganizowane z udziałem zaproszonych gości- przedstawicieli Zakładu Socjologii PSW w Białej Podlaskiej. Prelegentkami w teoretycznej części spotkania były: Pani Izabela Jaroszewska, wykładowca bialskiej uczelni i studentki Socjologii- Patrycja Domańska, absolwentka naszej szkoły oraz Wiktoria Pajnowska.

Tegoroczna edycja spotkań dotyczyła sposobów kreowania wizerunku w środkach masowego przekazu i w swoim założeniu nawiązywała do umiejętnego korzystania ze współczesnych mediów, jak również do właściwego odbioru treści tam zamieszczanych. Uczestnicy spotkania, przedstawiciele klas pierwszych zapoznali się z zasadami publikowania informacji na swój temat w mediach społecznościowych, a także uświadomili sobie, jakie zagrożenia płyną z braku umiejętności krytycznego podejścia do social mediów.

W czasie praktycznych zajęć uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej komunikacji medialnej, tworząc w formie plakatu mapę skojarzeniową nawiązującą do najważniejszych pojęć związanych z mediami społecznościowymi. Przedstawiciele poszczególnych klas, prezentując efekty pracy grupowej, wykazali się niezwykłą kreatywnością i ważną w komunikacji internetowej umiejętnością odróżniania faktów od opinii.

Warsztaty były okazją do wręczenia nagród osobom, które zostały wyróżnione w konkursie medialnym organizowanym cyklicznie w ZSZ nr 1. W tej edycji szkolnych eliminacji wzięło udział 17 uczniów z klas pierwszych. Wyróżnienia otrzymały 3 uczennice, którym Pan Ireneusz Długołęcki, dyrektor szkoły wręczył pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

I miejsce – Małgorzta Kulikowska (kl. 1kT) i Natalia Buczyńska (1lT)

II miejsce- Dominika Bukowska (kl. 1kT).

Wyróżnionym osobom gratulujemy sukcesów, a pozostałym uczestnikom dziękujemy
za udział!

Koordynatorem konkursu i warsztatów była Pani Marta Sawtyruk.

Foto: Szkolne Koło Fotograficzne KADR – Karolina Czauderna (1eTP), Maria Kowalik (1eTP).