foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

Warsztaty medialne08 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty medialne, które poprowadzone zostały przez przedstawicieli Zakładu Socjologii PSW w Białej Podlaskiej: Panią Izabelę Jaroszewską, wykładowcę bialskiej uczelni oraz studentki Socjologii - Patrycję Domańską, która jest absolwentką naszej szkoły oraz Katarzynę Jodłowską.

           Warsztaty odbyły się pod hasłem: Media społecznościowe: czy jestem świadomym odbiorcą/ twórcą w mediach społecznościowych? Zaproszeni prelegenci zwrócili uwagę na to, że współczesny człowiek korzysta z różnego rodzaju mediów, posługujących się innym językiem komunikacji (tekst, dźwięk, obraz). Każde medium spełnia inne oczekiwania. Następnie uczestnicy spotkania mieli za zadanie zastanowić się, które z podanych mediów umożliwia im aktywny udział w tworzeniu i odbiorze informacji. Pani Izabela zwróciła uwagę na to, że social media - w odróżnieniu od mediów tradycyjnych, wyróżniają się dwustronną komunikacją. Występuje w nich dialog adresata przekazu (np. treści, zdjęcia, filmu) z jego odbiorcą (polubienie, komentarz).

Prelegenci odnieśli się do bardzo szerokiego zakresu serwisów:

- blogi i mikroblogi ( np. Twitter )

- społeczności konwentowe ( np. Wilkipedia, YouTube)

- wirtualne światy społecznościowe (np. Second Life )

- serwisy społecznościowe (np. Facebook, Instagram, Tiktok, LinkedIn).

 Pani Izabela zwróciła uwagę na to, by zastanawiać się nad tym, co umieszczamy w mediach społecznościowych. Podkreśliła, aby korzystać z nich w sposób przemyślany i świadomy. Prelekcja była przeplatana dyskusją z uczestnikami warsztatów.

       Na zakończenie warsztatów wręczono nagrody osobom, które zostały wyróżnione w zorganizowanym w naszej szkole- 4 i 5 listopada- konkursie medialnym.

I miejsce – Aleksander Gajewski

II miejsce –  Katarzyna Micewicz

III miejsce – Paweł Grunwald

 Wyróżnionym osobom dyrektor szkoły- Pan Ireneusz Długołęcki wręczył dyplomy oraz nagrody książkowe.           

            Koordynatorkami konkursu były p. Wioleta Kuliczanka oraz p. Agnieszka Brodacka- Hordejuk.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz