hazard akcja edukacyjnaDn. 25.05 b.r w naszej szkole gościliśmy p. Mariusza Wasilczuka i p. Ireneusza Sawtyruka, przedstawicieli KAS-u (Krajowej Administracji Skarbowej), instytucji promującej założenia akcji edukacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Kampania, organizowana przez Ministerstwo Finansów pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, adresowana jest szczególnie do młodych ludzi - użytkowników portali społecznościowych i innych mediów.

Spotkanie miało na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z hazardu, w tym, z pozornie niewinnych i bezpiecznych gier komputerowych. Prowadzący podkreślili, że tego typu zachowania są na tyle ryzykowne, że potrafią wpłynąć destrukcyjnie na życie rodzinne, sytuację finansową, czy zdrowie, a same osoby uzależnione nie zawsze o tym pamiętają, gdyż koncentrują się głównie na możliwościach wygranych, a nie na poniesionych kosztach.

Założenia w/w kampanii wpisują się w cele programu wychowawczo-profilaktycznego
i edukacji medialnej realizowanej w ramach podstawy programowej.

Koordynatorem spotkania była p. Marta Sawtyruk