20231011 105653 wynikW środę 11.10.2023 r. uczniowie klasy 1Tg wraz z wychowawcą Panem Arkadiuszem Staszewskim oraz 1Tp wraz z wychowawcą Panem Tomaszem Chazanem uczestniczyli w ognisku integracyjnym w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy koło Białej Podlaskiej.

Uczniowie pod opieką nauczycieli i pracowników OHP Roskosz odbyli wycieczkę po wiosce ginących zawodów znajdującej się w zespole dworsko pałacowym w Roskoszy. Mogli oni dowiedzieć się o pracy i nauce zawodów tj. piekarz, cukiernik, kamieniarz, zdun, kołodziej, dekarz, strzecharz, rymarz, kowal, tkacz. Mieli również okazję wykonać podstawowe czynności i sprawdzić swoje predyspozycje do wykonywania danego zawodu. Uczniowie chętnie słuchali przewodnika i zadawali pytania związane z wykonywaniem pracy rzemieślniczej.

Po części edukacyjnej podopieczni mogli wspólnie przygotować i rozpalić ognisko, na które przyrządzili tradycyjne kiełbaski. Ponadto mieli okazję do zagrania kilku meczy w piłkę siatkową oraz nożną wraz kolegami i koleżankami, a także z nauczycielami.

Dzięki organizacji wspólnego wyjścia uczniowie klas pierwszych mieli okazję do lepszego zintegrowania się w zespole klasowym, nauki o ciekawych zawodach, wspólnej zabawy na świeżym powietrzu i zjedzenia razem posiłku przy ognisku. Młodzież kulturalnie i czynnie uczestniczyła w integracji, zdobywała nową wiedzę i umiejętności oraz aktywnie spędzała razem czas, co pozwoliło zbudować przyjaźń na 5-letni czas nauki w naszej szkole, która nie tylko uczy, ale również kształtuje młode pokolenie łącząc tradycję i nowoczesność.