p 20231114 100525 wynikW dniach 14 i 21 listopada uczniowie naszej szkoły z ostatnich klas 5s i 5h odwiedzili Zakład Produkcyjny w Międzyrzecu Podlaskim Dr Gerard.

Dr Gerard to jedna z największych firm cukierniczych, nie tylko w Polsce, ale też w Europie, działająca w naszym regionie nieprzerwanie od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne: w Miedzyrzecu i w Radzyniu Podlaskim,  w których wytwarza ponad 300 rodzajów produktów: słodkich, słonych czy ostatnio popularnych produktów fit oraz magazyn wyrobów gotowych  w Bedlnie Radzyńskim.

Uczniowie zostali zapoznani z historią firmy, zasięgiem działania, możliwościami produkcyjnymi oraz nagrodami, którymi firma może się pochwalić czy możliwościami i warunkami zatrudnienia. Mieliśmy też okazję skosztować słodkości będących flagowymi produktami Zakładu.

Po krótkiej prelekcji i założeniu ubrań ochronnych mieliśmy możliwość zobaczyć linie produkcyjne kilku produktów wytwarzanych nie tylko na rynek polski np. znane przez każdego pryncypałki ale i na rynki zagraniczne – krakersy TUC czy kostkę mleczną. Uczniowie zobaczyli jak powstają ciastka – od ogromnych mis, gdzie ciasto było wyrabiane w ilościach mierzonych  w tonach poprzez kolejne etapy, aż do produktu finalnego, takiego jaki znamy  z półek sklepowych.

To było ciekawe i niecodzienne doświadczenie, które odbyło się dzięki nauczycielom przedmiotów zawodowych: p. Monice Romanowskiej. P. Elżbiecie Krasieńko, p. Bożenie Zajdel i p. Katarzynie Zajdel.