20231218 121615 wynikDnia 18.12.2023 r. W ZSZ nr 1 zagrał zespół BIG BIAŁA BAND, składający się z młodych muzyków Zespołu Szkół Muzycznych I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej, którego opiekunem jest dyrektor ZSM Waldemar Robak. Artyści zagrali kilka utworów jazzowych, czym sprawili ogromną przyjemność obecnym w auli uczniom i nauczycielom. Celem koncertu było przybliżenie uczniom historii i postaci ze świata amerykańskiego jazzu, zadbanie o ich komfort psychiczny, jak również zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami, które na spotkaniu po koncercie zadeklarowali dyrektor naszej szkoły Ireneusz Długołęcki i dyrektor ZSM Waldemar Robak.

Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli w organizacji koncertu, a w szczególności do firm BahnTrans Logistics Sp. z o.o. oraz Pizzerii Roma,  które wsparły młodych artystów. O promocję naszej szkoły zadbała pani Monika Makarewicz wraz z uczniami z klas gastronomicznych, dzięki którym muzycy zostali obdarowani artystycznymi pracami z piernika. Pomysłodawczynią i organizatorką eventu była nauczycielka j.angielskiego ZSZ nr 1 Katarzyna Kossowska wraz ze swoimi wychowankami z klasy 4k.