received 327541680170852 wynikW ostatnich latach, w okresie przedświątecznym, często gościmy w naszej szkole przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 3 im. Marii Kownackiej w Białej Podlaskiej lub sami wybieramy się do nich, by przybliżyć im tajniki wypieku oraz dekoracji pierników.

W grudniu 2023 r. uczennice naszej szkoły z klasy 4m i 1m, pod opieką nauczyciela wybrały się w tym celu do grupy Sówek oraz do grupy Krasnoludków. W naszej szkole gościliśmy  grupę Biedronek, która uczestniczyła w  warsztatach dekorowania świątecznych pierników.

Celem spotkań było zapoznanie przedszkolaków ze sposobem dekorowania świątecznych pierników. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję nauczyć się dekoracyjnego łamania serwet oraz poznać zawód cukiernika, dekorując choinki, serduszka i  bombki z piernika, zdobiąc je lukrem ,ozdobami  z masy cukrowej  oraz kolorowymi posypkami. Podopieczni chętnie wcielili się w rolę cukiernika, a na ciastkach pojawiły się piękne motywy świąteczne. Wykonywane zadania sprawiły najmłodszym wiele radości.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy się podzielić swoją pasją i doświadczeniem z najmłodszym pokoleniem, wprowadzając je w magiczny świat słodkich dekoracji.

Warsztaty piernikowe zostały przygotowane przez uczniów z klas hotelarskich pod opieką nauczycieli Wiolety Kuliczanki i Elżbiety Horodeckiej .

Słowa podziękowania należą się również p. Monice Makarewicz, i p. Jolancie Gromelskiej oraz młodzieży z klas gastronomicznych i hotelarskich za pomoc w przygotowaniu warsztatów.