foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

img 2061 wynikWe wtorek 16 stycznia uczniowie klas czwartych spotkali się z policjantami Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii – st. asp. Sylwią Jaworowską oraz sierż. szt. Piotrem Waszczukiem. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – pan Zdzisław Kozłowski. Tematem spotkania była Profilaktyka prowadzenia pojazdu „pod wpływem”.

            Podczas spotkania policjanci przestrzegali młodzież przed prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających. Omówione zostały konsekwencje prawne i społeczne takich zachowań. W trakcie spotkania mundurowi zaprezentowali uczniom informacje o stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie kraju. Omówili też najczęstsze przyczyny zaistniałych kolizji. Uczniowie otrzymali wskazówki dotyczące powstrzymania również innych przed wsiadaniem „za kółko” w stanie nietrzeźwości. Przedstawiciel MKRPA w Białej Podlaskiej pan Z. Kozłowski przedstawił ku przestrodze dane statystyczne dotyczące wypadków związanych z jazdą pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, opowiadał też o szkodliwości alkoholu oraz jego wpływie na organizm człowieka.

            Spotkanie z młodzieżą składało się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas tej drugiej policjanci zaprezentowali alkogogle, czyli specjalne okulary demonstrujące upośledzenie zmysłów po spożyciu alkoholu, m.in. spowolnienie czasu reakcji czy zniekształcenie widzianego obrazu. Za ich pomocą młodzież miała możliwość przekonać się jak drogę widzi pijany kierowca.

Policja przestrzega, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz bardzo wysoką grzywną.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz