36W piątek 11 listopada świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania niepodległości.  Z tej okazji przedstawiciele naszej uczniowskiej społeczności wzięli udział w uroczystych obchodach tego wydarzenia.

Celebrowanie narodowego święta rozpoczęto eucharystią sprawowaną w intencji ojczyzny w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerowali na Plac Wolności, gdzie przedstawiciele władz, służb mundurowych i bialskich instytucji złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Niepodległości. W tym miejscu swoje przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Dariusz Stefaniuk, który podkreślił znaczenie kultywowania tak ważnych momentów z historii naszego kraju. Blisko 100 lat temu Polacy stali się wolnym narodem (...) Najważniejsze w tej chwili jest to, abyśmy potrafili mówić o naszej historii młodemu pokoleniu – akcentował włodarz. Artystycznym dopełnieniem tej uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z udziałem Chóru Miasta Siedlce.

Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Natalia Kondratiuk, Oliwia Sosińska, Julia Miechowicz, Natalia Tellos, Jakub Saczuk, Tomasz Kwiatkowski, Konrad Krzyżanowski pod opieką p. Agnieszki Dziewulak.

Zdjęcia: Wiesław Kamecki, Szkolne Koło Fotograficzne KADR