paczkaSZLACHETNA PACZKA

Klasa 1 L wspólnie z innymi klasami pierwszymi zaprasza do współpracy w kompletowaniu „Szlachetnej Paczki”.

Potrzeby rodziny, której opis znajduje się poniżej, są duże a nasze możliwości ograniczone, dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkich uczniów i pracowników szkoły o pomoc.

Możecie pomóc przynosząc pieniądze (grupowo lub indywidualnie) do Juli Miechowicz z 1 L lub pani Marzeny Mierzwy lub konkretne rzeczy z listy. Za zebrane pieniądze postaramy się zakupić pralkę a ewentualnie pozostałe pieniądze wykorzystamy na resztę brakujących rzeczy

Rodzina o kodzie LBE-2546-536613

2. Opis rodziny

Pan Marcin (33 l.) oraz pani Anna (33 l.) wychowują trójkę dzieci: Karola (11 l.), Wiktorię (9 l.)

oraz Aleksandra (5 l.). Kilka lat temu życie doświadczyło rodzinę w okrutny sposób – rodzice stracili pracę, co poskutkowało ogromnym zadłużeniem. Z konsekwencjami rodzina walczy do dziś, a jest  to walka bardzo nierówna, której sami nie wygrają. Oprocentowanie oraz należności za zwłokę w dokonywaniu opłat zwiększyły dług o dwukrotność zaciągniętych kredytów.  Rodzina utrzymuje się z pracy pani Anny, którą obecnie ma na okres próbny i pracy pana Marcina, który obecnie jest na stażu.

Dodatkowo rodzina otrzymuje pieniądze z programu 500+ i zasiłek rodziny. Po uiszczeniu wszystkich opłat rodzinie na każdego członka rodziny zostaje około 497 zł. miesięcznie.  Mimo trudnej sytuacji pani Anna i pan Marcin nie poddali się - znaleźli pracę, starają się minimalizować wciąż rosnące zadłużenie.

Przede wszystkim walczą z problemami codziennymi, ze wszystkich sił starają się wychować dobrze dzieci i tworzyć im jak najlepsze warunki. Ich ogromnych sukcesem jest samodzielny wynajem mieszkania, w którym mogą funkcjonować prawidłowo.

Dzieci pana Marcina i pani Anny bardzo lubią sport i wszystkie zabawy ruchowe, w lecie często przebywają na dworze i grają w piłkę. Ich najstarszy syn trenuje tę dyscyplinę. Wiktoria lubi malować, natomiast najmłodszy Aleksander lubi bawić się samochodzikami. Wszyscy razem lubią grać w różne gry planszowe i układać puzzle. Dzieci w miarę swoich możliwości starają się pomagać rodzicom w wykonywaniu prostszych czynności domowych.

Rodzice starają się wspierać rozwój swoich dzieci i są dumni ze wszystkich ich sukcesów.

Wszyscy razem starają się aby w domu panowała zgoda i miłość. Do szczęścia wciąż brakuje im

podstawowych rzeczy.

Jako najpotrzebniejsze rodzina wymienia obuwie na zimę oraz hipoalergiczne środki czystości. Bardzo potrzebna jest również pralka, ponieważ pani Annie i panu Marcinowi brakuje pieniędzy na zakup tego sprzętu, a przy małych dzieciach jej posiadanie jest niemalże konieczne.

3. Potrzeby rodziny

obuwie zbliża się zima, a zakup obuwia jest bardzo dużym wydatkiem, i choć rodzina stara się systematycznie oszczędzić odrobinę na ten cel jest jej bardzo ciężko.

środki czystości hipoalergiczne środki czystości są niemałym wydatkiem i obciążają bardzo mocno i tak skrajnie napięty budżet

Brakujące AGD rodzinie popsuła się pralka, za zakup nowej ani używanej nie wystarcza pieniędzy

- Żywność trwała:

Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

Inne: Preferowane proszki do prania oraz płyny i żele myjące hipoalergiczne, ze względu na Atopowe Zapalenie Skóry dziecka.

- Odzież

: plecak dziewczęcy

- Wyposażenie mieszkania

Ręczniki, Pościel

Brakujące sprzęty: Pralka- poprzednia zepsuła się i nie da się jej naprawić, rodzinie przy trójce dzieci pralka jest bardzo potrzebna.

Zamrażalka- zdarza się często, że rodzina otrzymuje w prezencie od znajomych to, czym mogą się podzielić, np. mięso, warzywa, jednak nie ma gdzie tego przetrzymywać i gromadzić.

- Inne potrzeby

Bardzo przydatny byłby ciepły dres dla Karola bądź koszulka termo aktywna. Chłopiec trenuje piłkę nożną, ale ze względu na braki w garderobie w sezonie zimowym musi biegać w kurtce, co jest uciążliwe i niekomfortowe.

- Specjalne upominki

Aleksander ucieszyłby się z kolejki elektrycznej, gdyż jest to wymarzony prezent choinkowy malucha.

Wiktoria oraz Karol cieszyli by się z prezentów praktycznych ale i pięknych- z pościeli, dziewczynka w księżniczki lub z postaciami z Krainy Lodu,

zaś chłopiec z wizerunkami piłkarzy reprezentacji Polski.

Rodzice po długim namyśle przyznali, że ucieszyłyby ich perfumy lub inny kosmetyk.