foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

W dniach 26.06-6.07.2017 pięciu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielki języka angielskiego wzięło udział w Międzynarodowej Wymianie  Młodzieży w Torre del Greco- WŁOCHY, w ramach programu Erasmus+ .  Wymiana została zorganizowana pod hasłem "Kitchen garden - Dall'orto alla tavola" . Organizatorem przedsięwzięcia była Associazione di Promozione Sociale “IANUA AUSTRALIS”  Torre del Greco, Napoli (Italia).

Projekt dotyczył tematyki zwiazanej z zakładaniem ogrodów przydomowych w mieście, zdrowego odżywiania i ekologii. Większość zajęć odbywała się w mieszanych grupach, co sprzyjało nawiązywaniu przyjaźni i “szlifowaniu”  języka angielskiego.

W wymianie uczestniczyło pięć  grup z pięciu krajów: Włoch , Grecji, Łotwy, Słowenii i Polski.

Część programu poświęcona była wymianie interkulturalnej, w związku z tym promowaliśmy nasz kraj, region, miasto,  nasze tradycje i jedzenie. W zamian inne grupy dzieliły sie też z nami informacjami i przysmakami.                                                      

Przed wyjazdem czytaliśmy dużo informacji na temat Włoch i okolicy Neapolu, gdzie miała odbyć się wymiana. Niektóre mity na temat Włochów nie sprawdziły się, np. to, że Południowcom nigdy się nie spieszy i zawsze sie spóźniają. Organizatorzy byli zawsze na czas przygotowani i gotowi. Za to ilość zjadanych makaronów w różnych postaciach nawet nas, przygotowanych na taką kulinarną ucztę, troszkę zaskoczyła. Nie narzekaliśmy jednak, bo różnorodność potraw i znakomite sery będziemy długo wspominać.W czasie wolnym plażowaliśmy, objadaliśmy sie pysznymi lodami,  zwiedzaliśmy Pompeje, Sorrento  i Neapol. 

Niezapomniane wrażenia, przyjaźnie, motywacja do dalszej nauki języków, doświadczenia, jakich nie da sie zdobyć w szkole czy domu rodzinnym, będą procentowały w dalszym życiu naszych młodych uczestników!

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie