foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

andrzejki 2018 10 20181129 1311660616W środowy mroźny wieczór do naszego internatu zawitały wróżki. Dziewczęta, które ciekawe były dalszych swoich losów i przyszłości mogły się wiele dowiedzieć od naszych gości.     Pomysł i wykonanie zabawy zawdzięczamy sekcji kulturalnej i wychowankom z pierwszej grupy wychowawczej pod opieką Anny Matusiewicz.

Czytaj więcej...

gr3 002W dniach 5-13 listopada 2018 r. został zorganizowany konkurs "KARYKATURA WYCHOWAWCY INTERNATU". Wychowanki internatu mogły wykazać się talentem plastycznym i poczuciem humoru. Wśród zgłoszonych prac zostały wyróżnione i nagrodzone trzy prace naszych wychowanek. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Internatu pod opieką p. Katarzyny Kulhawczuk.

Czytaj więcej...

wizyta na cmentarzu 2 20181117 1476133920Dnia 29.10.2018 młodzież internatu pod opieką Wioletty Kozakiewicz odwiedziła cmentarz parafialny. Wychowanki zapaliły znicze na grobach poległych żołnierzy, zmarłych pracowników naszej szkoły i internatu oraz grobach znanych bialczan.
W ten sposób oddały hołd i uczciły pamięć zmarłych.

Czytaj więcej...

orzsiny 2018 2 20181027 168751266425.10.2018 w naszym internacie odbyły się otrzęsiny dla klas pierwszych. Dziewczęta, aby stać się pełnoprawnymi mieszkankami, musiały stawić czoła różnym zabawom integracyjnym. Starsze koleżanki przygotowały wiele konkurencji, które przebiegły w  miłej, pełnej humoru atmosferze. Imprezę zorganizował Samorząd Internatu pod opieką p. Katarzyny Kulhawczuk.

Czytaj więcej...

wystawa jozef pisudski w literaturze 25 20181027 1623926408Dnia 16 października 2018 r. wychowanki internatu uczestniczyły   w prelekcji dr. Szczepana Kalinowskiego - „Józef Piłsudski w literaturze polskiej”, zorganizowanej w Klubie Kultury „PIAST”, w ramach XXXIV PODLASKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH.

Znany regionalista, historyk, autor wielu publikacji i organizator niezliczonych wystaw związanych z historią Południowego Podlasia przybliżył literaturę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu, a także jego związek z naszym regionem. Dziewczęta miały również możliwość zapoznania się z okolicznościową ekspozycją, związaną ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...

dzie nauczyciela 3 20181018 1153677874Takim miłym akcentem rozpoczęłyśmy pracę w Dzień Edukacji Narodowej. Dziękujemy młodzieży, a przede wszystkim Zarządowi Samorządu Internatu za pamięć, życzenia i słodkości w dniu naszego święta.

Czytaj więcej...

kino11 października 2018 roku nasza młodzież uczestniczyła w projekcji filmu "Serce nie sługa". Ta romantyczna komedia, którą dziewczęta miały możliwość obejrzeć pod opieką wychowawców;  Anny Mausiewicz i Katarzyny Kulhawczuk początkowo przysporzyła wszystkim sporo śmiechu, aby potem dostarczyć dużą dawkę wzruszeń i  łez - czyli wszystkiego tego, co towarzyszy w życiu prawdziwej miłości. Wyjście integracyjne do kina zorganizowała sekcja kulturalna pod opieką mgr Anny Matusiewicz.

DSCN211523 września rozpoczęła się zarówno astronomiczna, jak i kalendarzowa jesień. Od tej pory dni będą coraz krótsze.
Jesień dorosłym kojarzy się często z szarugą, depresją, spadającymi liśćmi i deszczową aurą.
Dla nas jak widać jesień to kolorowa, radosna pora, obfitująca w wiele skarbów, jak te które zgromadziłyśmy w naszym internacie.

Czytaj więcej...

Wyjście do galerii_2Dnia 19.09 dziewczęta pod opieką mgr Wiesławy Migasiuk odwiedziły Galerię Podlaską, gdzie obejrzały dwie wystawy sztuki współczesnej. Po wystawach oprowadził i udzielił wielu ciekawych informacji o twórcach i ich działaniach artystycznych pracownik Galerii - artysta plastyk Mieczysław Skalimowski.
W Galerii górnej obejrzeliśmy wystawę malarstwa - "Martwa natura" Janusza Maraśkiewicza (historyk sztuki, badacz architektury, konserwator zabytków).
Maluje on obrazy do powieszenia na ścianie, po to, by radowały "zwykłością" formy, czyniąc zadość potrzebom barwy i rzeczywistego kształtu, z układu kolorów tworząc "przyjemny" widok dla wzroku ludzkiego.
Kolejna wystawa pod tytułem NIE - OBRAZY to prace Łukasza Głowackiego. Zajmuje się on działaniami performance, malarstwem, tworzy obiekty i instalacje. Jego wystawy i wystąpienia są refleksją nad statusem dzieła sztuki, formy relacji z otaczającą nas rzeczywistością.
Wystawa  jest konsekwencją ostatnich poszukiwań i rozważań, możliwości znaczeń autorskiego zobaczenia Obrazu.

Czytaj więcej...

W dniu 10.09.2018 kierownik internatu Romualda Sarnacka przeprowadziła zebranie z mieszkankami internatu. Poruszone były różne tematy i sprawy bieżące min. RODO, zasady panujące w naszym internacie zawarte w Zarządzeniu nr 12/O/2017 Dyrektora ZSZ nr 1 w sprawie warunków korzystania z internatu, pani kierownik przedstawiła także kadrę pedagogiczną i niepedagogiczną. Na spotkaniu został wybrany Zarząd Samorządu Internatu, który stanowią trzy wychowanki: przewodnicząca, z-ca przewodniczącej i sekretarz.

Witamy w naszym internacie w roku szkolnym 2018/2019.
Witamy w nowym roku szkolnym wszystkie mieszkanki internatu, zarówno te mieszkające już wcześniej, jak też nowe koleżanki. Minęły już dwa tygodnie od rozpoczęcia roku, tak więc wszyscy zdążyliśmy się już trochę poznać i wdrożyć w nowe obowiązki. Na nadchodzący semestr życzymy Wam Drogie Mieszkanki samych sukcesów i owocnej pracy.  KADRA I KIEROWNIK INTERNATU.

Wigilia w internacie_8Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna, czas okazywania sobie nawzajem miłości i życzliwości. Ze świętami związane są różne tradycje, a jedną z nich jest wieczerza wigilijna obecna w internacie od wielu lat. W tym roku odbyła się 19 grudnia. W świąteczny nastrój wprowadził nas montaż słowno- muzyczny, który przygotowały dziewczęta pod opieką p. Wioletty Kozakiewicz. Były życzenia, opłatek i wspólne kolędowanie. Te wyjątkowe chwile z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Czytaj więcej...

Andrzejki 2017_1Jak co roku,  30 listopada w naszym internacie odbył się wieczór wróżb andrzejkowych przygotowany przez sekcję kulturalną pod nadzorem p. Wioletty Kozakiewicz. Wychowanki w czasie wróżb i zabaw mogły dowiedzieć się, co wydarzy się w ich najbliższej przyszłości oraz miały okazję poznać imię przyszłego wybranka. Przebijanie serca z imionami chłopaków, lanie wosku przez dziurkę od klucza, czytanie z kart - to tylko niektóre wróżby przygotowane przez dziewczęta na ten wieczór.

            Wychowanki miło spędziły czas z nadzieją, że dobre wróżby się spełnią.

Czytaj więcej...

                     Pamiętajcie, że świąteczne szczęście to nie tylko prezenty – M. Różczka

listy do m 3 nowy zwiastun i plakat16 listopada wychowanki internatu wraz z opiekunami, p. Wiolettą Kozakiewicz i p. Martą Szczygielską uczestniczyły w projekcji trzeciej części romantyczno - świątecznej komedii pt. Listy do M. W kolejnej odsłonie tego hitu mogliśmy podziwiać niezapomniane kreacje  aktorów uwikłanych w zupełnie nowe i emocjonujące historie m.in. Tomasza Karolaka, Agnieszki Dygant, Wojciecha Malajkata, czy Piotra Adamczyka.

            Wyjście na seans zorganizowała sekcja kulturalna.

Spotkanie z policjantka_6Dn. 25.10 b.r wychowanki internatu uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem KMP Biała Podlaska, mł. asp. Małgorzatą Chazan. Tematem przeprowadzonej pogadanki były min. konsekwencje prawne związane z popełnianiem czynów przez osoby nieletnie, popełnianie przestępstw i  wykroczeń. Ponadto, ważną częścią spotkania było omówienie kwestii dotyczącej konsekwencji  przywłaszczenia cudzego mienia, zniesławienia i cyberprzemocy, spożywania alkoholu, a także posiadania narkotyków i ich zażywania.  Pani policjantka wiele czasu poświęciła także tematowi związanemu z zastosowaniem pigułki gwałtu. Młodzież została poinformowana również o podjętych czynnościach związanych z planem działania priorytetowego. 

Spotkanie zorganizowała Matusiewicz Anna.

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela_5Ciepłe słowa, miły uśmiech wystarczą...

            We wtorkowe popołudnie,  z okazji Dnia Edukacji Narodowej wychowanki internatu sprawiły swoim wychowawcom miłą niespodziankę. Były kwiaty, piękne życzenia i smakowity tort, który uświetnił tą uroczystą chwilę. Ciepłe słowa skierowane do nauczycieli, podziękowania za okazywaną życzliwość i trud w kształtowanie uczniowskich charakterów wywołały wzruszenie
i radość.

Czytaj więcej...

Szukaj

W galerii...

Logowanie