foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

DSCN211523 września rozpoczęła się zarówno astronomiczna, jak i kalendarzowa jesień. Od tej pory dni będą coraz krótsze.
Jesień dorosłym kojarzy się często z szarugą, depresją, spadającymi liśćmi i deszczową aurą.
Dla nas jak widać jesień to kolorowa, radosna pora, obfitująca w wiele skarbów, jak te które zgromadziłyśmy w naszym internacie.

Czytaj więcej...

Wyjście do galerii_2Dnia 19.09 dziewczęta pod opieką mgr Wiesławy Migasiuk odwiedziły Galerię Podlaską, gdzie obejrzały dwie wystawy sztuki współczesnej. Po wystawach oprowadził i udzielił wielu ciekawych informacji o twórcach i ich działaniach artystycznych pracownik Galerii - artysta plastyk Mieczysław Skalimowski.
W Galerii górnej obejrzeliśmy wystawę malarstwa - "Martwa natura" Janusza Maraśkiewicza (historyk sztuki, badacz architektury, konserwator zabytków).
Maluje on obrazy do powieszenia na ścianie, po to, by radowały "zwykłością" formy, czyniąc zadość potrzebom barwy i rzeczywistego kształtu, z układu kolorów tworząc "przyjemny" widok dla wzroku ludzkiego.
Kolejna wystawa pod tytułem NIE - OBRAZY to prace Łukasza Głowackiego. Zajmuje się on działaniami performance, malarstwem, tworzy obiekty i instalacje. Jego wystawy i wystąpienia są refleksją nad statusem dzieła sztuki, formy relacji z otaczającą nas rzeczywistością.
Wystawa  jest konsekwencją ostatnich poszukiwań i rozważań, możliwości znaczeń autorskiego zobaczenia Obrazu.

Czytaj więcej...

W dniu 10.09.2018 kierownik internatu Romualda Sarnacka przeprowadziła zebranie z mieszkankami internatu. Poruszone były różne tematy i sprawy bieżące min. RODO, zasady panujące w naszym internacie zawarte w Zarządzeniu nr 12/O/2017 Dyrektora ZSZ nr 1 w sprawie warunków korzystania z internatu, pani kierownik przedstawiła także kadrę pedagogiczną i niepedagogiczną. Na spotkaniu został wybrany Zarząd Samorządu Internatu, który stanowią trzy wychowanki: przewodnicząca, z-ca przewodniczącej i sekretarz.

Witamy w naszym internacie w roku szkolnym 2018/2019.
Witamy w nowym roku szkolnym wszystkie mieszkanki internatu, zarówno te mieszkające już wcześniej, jak też nowe koleżanki. Minęły już dwa tygodnie od rozpoczęcia roku, tak więc wszyscy zdążyliśmy się już trochę poznać i wdrożyć w nowe obowiązki. Na nadchodzący semestr życzymy Wam Drogie Mieszkanki samych sukcesów i owocnej pracy.  KADRA I KIEROWNIK INTERNATU.

Wigilia w internacie_8Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna, czas okazywania sobie nawzajem miłości i życzliwości. Ze świętami związane są różne tradycje, a jedną z nich jest wieczerza wigilijna obecna w internacie od wielu lat. W tym roku odbyła się 19 grudnia. W świąteczny nastrój wprowadził nas montaż słowno- muzyczny, który przygotowały dziewczęta pod opieką p. Wioletty Kozakiewicz. Były życzenia, opłatek i wspólne kolędowanie. Te wyjątkowe chwile z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

Czytaj więcej...

Andrzejki 2017_1Jak co roku,  30 listopada w naszym internacie odbył się wieczór wróżb andrzejkowych przygotowany przez sekcję kulturalną pod nadzorem p. Wioletty Kozakiewicz. Wychowanki w czasie wróżb i zabaw mogły dowiedzieć się, co wydarzy się w ich najbliższej przyszłości oraz miały okazję poznać imię przyszłego wybranka. Przebijanie serca z imionami chłopaków, lanie wosku przez dziurkę od klucza, czytanie z kart - to tylko niektóre wróżby przygotowane przez dziewczęta na ten wieczór.

            Wychowanki miło spędziły czas z nadzieją, że dobre wróżby się spełnią.

Czytaj więcej...

                     Pamiętajcie, że świąteczne szczęście to nie tylko prezenty – M. Różczka

listy do m 3 nowy zwiastun i plakat16 listopada wychowanki internatu wraz z opiekunami, p. Wiolettą Kozakiewicz i p. Martą Szczygielską uczestniczyły w projekcji trzeciej części romantyczno - świątecznej komedii pt. Listy do M. W kolejnej odsłonie tego hitu mogliśmy podziwiać niezapomniane kreacje  aktorów uwikłanych w zupełnie nowe i emocjonujące historie m.in. Tomasza Karolaka, Agnieszki Dygant, Wojciecha Malajkata, czy Piotra Adamczyka.

            Wyjście na seans zorganizowała sekcja kulturalna.

Spotkanie z policjantka_6Dn. 25.10 b.r wychowanki internatu uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem KMP Biała Podlaska, mł. asp. Małgorzatą Chazan. Tematem przeprowadzonej pogadanki były min. konsekwencje prawne związane z popełnianiem czynów przez osoby nieletnie, popełnianie przestępstw i  wykroczeń. Ponadto, ważną częścią spotkania było omówienie kwestii dotyczącej konsekwencji  przywłaszczenia cudzego mienia, zniesławienia i cyberprzemocy, spożywania alkoholu, a także posiadania narkotyków i ich zażywania.  Pani policjantka wiele czasu poświęciła także tematowi związanemu z zastosowaniem pigułki gwałtu. Młodzież została poinformowana również o podjętych czynnościach związanych z planem działania priorytetowego. 

Spotkanie zorganizowała Matusiewicz Anna.

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela_5Ciepłe słowa, miły uśmiech wystarczą...

            We wtorkowe popołudnie,  z okazji Dnia Edukacji Narodowej wychowanki internatu sprawiły swoim wychowawcom miłą niespodziankę. Były kwiaty, piękne życzenia i smakowity tort, który uświetnił tą uroczystą chwilę. Ciepłe słowa skierowane do nauczycieli, podziękowania za okazywaną życzliwość i trud w kształtowanie uczniowskich charakterów wywołały wzruszenie
i radość.

Czytaj więcej...

Gry i zabawy integracyjne_6Dnia 19 października b.r grupa wychowanek uczestniczyła w zajęciach warsztatowych
z cyklu Gry i zabawy integracyjne. Spotkanie było okazją nie tylko do samopoznania ale przede wszystkim skupione było na budowaniu pozytywnych relacji interpersonalnych i kształtowaniu motywacji do podejmowania wspólnych działań. W trakcie zajęć wszystkie uczestniczki chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami na temat relacji w grupie, opowiadały o swoich oczekiwaniach i marzeniach. Czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze pobudzał do refleksji i twórczego działania.

Czytaj więcej...

Wycieczka do galerii_2Dnia 26 września wychowanki internatu pod opieką W. Migasiuk odwiedziły Galerię Podlaską, gdzie obejrzały bardzo ciekawą wystawę malarstwa p. Jarosława Struka. Spotkanie to było nietypową podróżą w świat odrealniony, fantazyjny, który można było podziwiać tylko „oczami wyobraźni”. Ekspozycja obejmowała krajobrazy, jak i prace abstrakcyjne wykonane techniką olejną. Podczas oglądania wystawy wielu ciekawych informacji udzielił pan Marek Jędrych – artysta, pracownik galerii.

Czytaj więcej...

Otrzęsiny 2017_1Dnia 12 października b.r. pierwszoklasistki mieszkające w naszym internacie zostały oficjalnie włączone w poczet wychowanek, zobowiązując się jednocześnie do przestrzegania wszystkich praw i obowiązków. Otrzęsiny zorganizowały starsze koleżanki pod opieką p. Wioletty Kozakiewicz. Czas spędzony w grupie rówieśników sprzyjał bliższemu poznaniu, budowaniu poczucia własnej wartości oraz zaspokojeniu potrzeby przynależności do grupy rówieśniczej.

Czytaj więcej...

Nr konta, na które można dokonywać wpłat za wyżywienie i pobyt w internacie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1: WBK Bank Zachodni 39150013311213300409500000.

Koszty wyżywienia w Internacie ZSZ nr 1:

  • Śniadanie – 2,38 zł
  • Obiad – 3,80 zł
  • Kolacja – 2,32 zł

Koszt dziennej racji żywieniowej wynosi 8,50 zł.

wystawa obrazy malowane z natury 2 20170521 1360183063„Obrazy malowane z natury” – to tytuł wystawy bialskiego plastyka p. Adama Korszuna. Taką wystawę obejrzała grupa dziewcząt, która pod opieką p. Wiesławy Migasiuk odwiedziła dnia 17 maja Galerię Podlaską. Obrazy olejne o różnej tematyce wzbudziły ogromne zainteresowanie wychowanek.

Czytaj więcej...

dzie otwarty 3 20170521 1728533291Dnia 8 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. W tym dniu również Internat przygotował ofertę dla przyszłych uczennic naszej szkoły. Gimnazjaliści mogli uzyskać informacje dotyczące funkcjonowania naszej placówki oraz zapoznać się z harmonogramem składania dokumentów do Internatu na rok szkolny 2017/2018.

Czytaj więcej...

spotkanie z policjantk 5 20170512 1629222841Dnia 28.03.2017 roku w Internacie odbyło się spotkanie z przedstawicielem KMP w Białej Podlaskiej Panią Nadkomisarz Marzanną Gulińską, która przeprowadziła wśród wychowanek interesującą pogadankę na temat zagrożeń jakie niesie codzienne życie. Poruszane tematy to między innymi: nieświadome uczestniczenie w działaniach niezgodnych z prawem, rozpowszechnianie treści pornograficznych, przemoc domowa, cyberprzemoc,demoralizacja, wykroczenia jak i przestępstwa wśród nieletnich, podstawowe zasady ruchu drogowego. Pani Policjantka przybliżyła również wychowankom specyfikę pracy policjanta. Spotkanie zorganizowała Katarzyna Kulhawczuk.

Czytaj więcej...

Szukaj

W galerii...

Logowanie