foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

pamitamy 1 20221111 1865466784„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”te słowa księdza Jana Twardowskiego nabierają szczególnego znaczenia na początku listopada. Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, skłania nas do refleksji na temat śmierci i wspomnienia tych, których nie ma już z nami. 

W dniu 2 listopada, jak co roku, nasze wychowanki paliły znicze na grobach byłych nauczycieli, pracowników szkoły i internatu, znanych Bialczan, żołnierzy.

Wyjście zorganizowała sekcja kulturalno – naukowa, pod opieką Pani Anny Matusiewicz.

Czytaj więcej...

konkurs fotograficzny 9 20221103 1638797955Dnia 25 października 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt.: „Jesień widziana moimi oczami”.

Młodzież z zaangażowaniem wykonała bardzo ciekawe prace, pięknie przedstawiające jesień.
Pani Anna Matusiewicz, która była inicjatorką konkursu, wręczyła wszystkim autorkom skromne upominki.

Dziękujemy uczestniczkom. Gratulujemy talentu i kreatywności.

Czytaj więcej...

1

Dnia 11 listopada 2022 roku Pani Wioletta Kozakiewicz, opiekun Zarządu Samorządu Internatu, zorganizowała naszej młodzieży wspólne wyjście do kina na prelekcję filmu dokumentalnego: „ANIA”.

Ania” to wzruszająca opowieść o przedwcześnie zmarłej polskiej aktorce - Annie Przybylskiej, niezapomnianej Marylce z serialu „Złotopolscy”. Twórcami filmu są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, którzy przybliżyli historię odważnej, kochającej życie
i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Pełnometrażowy film dokumentalny prezentuje wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym.

Czytaj więcej...

spotkanie z ks sawkiem 7 20221103 1212174875W dniu 11 października 2022 r., na zaproszenie Pani Anny Matusiewicz – opiekuna sekcji kulturalnej, odwiedził nas ksiądz egzorcysta – Sławomir Szypulski.

Ksiądz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej posłudze. Wyjaśnił m.in.: co to są egzorcyzmy, jak rozpoznać, że osoba jest opętana, dręczona czy chora psychicznie. Wyczerpująco starał się udzielić odpowiedzi na pytania młodzieży, związane ze „zniewoleniem”, ateizmem, czy wpływem mocy demonicznych na ludzkie życie.

Dziękujemy księdzu za ciekawe spotkanie, rozmowę i poświęcony nam czas.

Czytaj więcej...

zyczenia

Przedstawicielki  Samorządu Internatu – Karolina Szot, Paula Pawłowicz, w imieniu całej społeczności internatu zrobiły nam – wszystkim pracownikom internatu, bardzo miłą niespodziankę.

Oprócz serdecznych życzeń, ciepłych słów i podziękowań otrzymałyśmy drobne upominki, własnoręcznie wykonane przez naszą młodzież.

Dziękujemy…

Czytaj więcej...

otrzsiny 2022 1 20221024 10215922395 października 2022 r. był ważnym dniem w naszym internacie. Odbyły się wtedy „otrzęsiny” wychowanek z klas pierwszych, zorganizowane przez Radę Samorządu Internatu, pod opieką pani Wioletty Kozakiewicz. Głównym celem tego spotkania była integracja i bliższe poznanie poprzez zabawę.

Po autoprezentacji wszystkich pierwszoklasistek i wykonaniu wybranego zadania (z kategorii: Kalambury; Pytania; Jaka to melodia? nastąpiło zespołowe mierzenie stołu zapałką oraz rysowanie z zamkniętymi oczami. Na koniec odbył się taniec z balonem). Następnie dziewczęta złożyły ślubowanie, po czym otrzymały pamiątkowe dyplomy i zostały oficjalnie przyjęte do społeczności internackiej. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze,
z dużą dozą humoru, który sprzyja tworzeniu pozytywnych relacji.

Czytaj więcej...

integracyjne wyjcie do kina 1 20221023 1340384294Dnia 21 września 2022 roku opiekun sekcji kulturalnej – Pani Anna Matusiewicz, w ramach integracji zorganizowała mieszkankom internatu wyjście do kina na film „Orlęta. Grodno ‘39”.
Film przedstawia dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.

Czytaj więcej...

barwy jesieni 2 20220916 1542599437„Jesień jest  najsłodszą porą roku,
a to co tracimy w kwiatach,
zyskujemy w owocach…”

Samuel Butler

U nas też zawitała jesień. Sekcja kulturalna z Panią Anną Matusiewicz pięknie ozdobiła korytarze internatu w „skarby jesieni”.

Dekoracje cieszą oko i umilają nam coraz dłuższe jesienne wieczory.

Czytaj więcej...

Serdecznie witamy wszystkie mieszkanki internatu w roku szkolnym 2022/2023.

Życzymy wszelkiej pomyślności, uśmiechu. Niech czas spędzony w internacie zaowocuje zdobywaniem wiedzy, rozwijaniem pasji oraz wieloma przyjaźniami.

W bieżącym roku społeczność internacką tworzy 97 dziewcząt. Powstały 3 grupy wychowawcze. Mamy 22 uczennice z klas pierwszych naszej szkoły oraz 75 wychowanek, które kontynuują pobyt.

internat powitanie

Czytaj więcej...

10#ŁączyNasPamięć

#AkcjaŻonkile

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

Czytaj więcej...

1Dnia 23 kwietnia odbył się w ZSZ nr 1 Dzień Otwarty. Nasz internat również otworzył swoje podwoje, czynnie uczestniczył w tym wydarzeniu.

Stanowisko Internatu pięknie przygotowały i z ogromnym zaangażowaniem reprezentowały społeczność wychowanki: Wiktoria Raczkowska, Karolina Szot i Paulina Kasperuk. Godne przedstawicielstwo sprawiło, że Internat cieszył się bardzo dużą atencją.
Wiktoria i Karolina oprowadzały zainteresowane osoby, które mogły obejrzeć pokoje mieszkalne i inne pomieszczeni, z których korzysta młodzież, udzielały informacji, rozdawały ulotki. Goście mieli możliwość porozmawiania z mieszkankami i kadrą.

Wszystko to miało miejsce pod czujnym okiem wychowawców: Pani Katarzyny Kulhawczuk oraz Pani Anny Matusiewicz, które w tym roku były odpowiedzialne
za promocję Internatu na Dniu Otwartym EKONOMIKA.

Dziękujemy wszystkim za okazane zainteresowanie i serdecznie zapraszamy uczennice mieszkające poza Białą Podlaską do zamieszkania w naszym internacie.

Czytaj więcej...

konkurs wielkanocnyZgodnie z wielkanocną tradycją Samorząd Internatu, pod opieką Pani Katarzyny Kulhawczuk, zorganizował konkurs dla naszej młodzieży na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.

Przy ocenie prac zwrócono uwagę na pomysłowość, estetykę, technikę wykonania.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach organizowanych w naszym internacie.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Karolina Szot

II miejsce – Urszula Płandowska

III miejsce – Aleksandra Niedźwiedź

Wyróżnienie otrzymała Jessica Socha.

Gratulujemy !!!

Czytaj więcej...

nasze pisanki 6 20220409 1796208181Kurpiowskie, kaszubskie, podlaskie… Pisanki mienią się w Polsce różnymi kolorami i wzorami, w zależności od regionu.

Skąd wzięła się tradycja malowania pisanek?

Dla niektórych może być zaskakujący fakt, że tradycja malowania jajek nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Tak naprawdę pierwsze pisanki pojawiły się już w starożytnej Mezopotamii. Były symbolem ożywienia w przyrodzie na wiosnę. Co ciekawe, jajko pojawia się w większości kultur w mitach o powstaniu wszechświata. Jego dekorowanie było popularne długo przed pojawieniem się Chrystusa i niezależnie od przyjętej religii. W Polsce malowanie pisanek włączono do zwyczajów wielkanocnych, by ułatwić proces chrystianizacji. Pisanki nadal oznaczają budzenie się do życia, a dodatkowo zmartwychwstanie Jezusa. Najstarsze znalezione wielkanocne dekoracje w kraju pochodzą z X wieku.

Czytaj więcej...

wiosenne nastroje 7 20220328 1223359053„Już w powietrzu wiosnę słyszę…

Czy ty też?

Serce patrzy w me zacisze…

Czy ty wiesz?

 

Świat wiośnieje, w słońcu cały,

W świtach zórz…

Wróble się rozświergotały:

„Cóż, czy już?”

 

Wiosna… Kwiaty mam i słońce…

Czy ty też?

A w oczach mam łzy gorące…

Czy ty wiesz? …”

Autor: Julian Tuwim

Pierwszy dzień wiosny to symboliczny moment, w którym zima odchodzi w niepamięć. Wraz ze zmianą pory roku, zmienia się również nasze nastawienie do życia. Pomimo trudnych czasów, cieszymy się na cieplejsze dni, mając nadzieję, że wraz ze zmianą pogody, ulegnie poprawie również sytuacja za naszą wschodnią granicą.

Czytaj więcej...

kampania wodna 12 20220328 198210042222 marca co roku na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Z tej okazji sekcja higieniczna, działająca w naszym internacie, przeprowadziła kampanię mającą na celu podnoszenie świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych.  Starano się kształtować zaangażowanie społeczne naszych wychowanek oraz rozwijać postawy odpowiedzialności
za środowisko naturalne. Zwrócono też uwagę na wpływ wody na życie i zdrowie człowieka, a także fakt, że każdy może przyczynić się do ich ochrony.

Czytaj więcej...

Szukaj

W galerii...