foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

26613139 1520488581398648 119738804 o16 grudnia b.r odbył się drugi etap IV edycji interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Konkurs, zorganizowany z inicjatywy uczelni z całego kraju, daje szansę młodym ludziom nie tylko rozwinąć swoje umiejętności z zakresu edukacji społeczno-medialnej ale jest szansą szczególnie dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Po raz kolejny do tego konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły. W tej edycji reprezentantkami ZSZ nr 1 były: Monika Kalużna (4Ts) i Dagmara Celińska (4Ts). Pierwszy etap zmagań konkursowych polegał na napisaniu pracy dotyczącej mediów na jeden spośród podanych tematów. Uczennice przedstawiły swoje przemyślenia w esejach o następujących tytułach:  Odpowiedzialność za słowo i  Reklama – manipulacja czy zachęta? Napisane prace spotkały się z pozytywną opinią komisji konkursowej, co zaprocentowało zakwalifikowaniem się do drugiego etapu, który odbył się na KUL-u i polegał na napisaniu testu w oparciu o podaną literaturę. Poziom tegorocznych zmagań był niezwykle wysoki, nie tylko z uwagi na ich interdyscyplinarność, ale przede wszystkim na umiejętność kojarzenia faktów historycznych z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z rozwojem edukacji medialnej.

            Opiekunem konkursu była p. Marta Sawtyruk.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie