dsc 022316 marca b.r uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych w ramach tygodnia medialnego przy udziale zaproszonych gości – p. Izabeli Jaroszewskiej i studentek, reprezentujących Zakład Socjologii PSW w Białej Podlaskiej. W czasie praktycznych zajęć uczestnicy spotkania mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętej komunikacji medialnej. Każda z grup  miała za zadanie stworzyć w formie plakatu mapkę skojarzeniową nawiązującą do najważniejszych pojęć z dziedziny dziennikarstwa. Przedstawiciele poszczególnych klas wykazali się niezwykłą kreatywnością i umiejętnością odróżniania faktów od opinii, newsów od plotki, czy reportażu od felietonu. W dalszej części warsztatów, w oparciu o podane artykuły prasowe każda z grup omówiła najważniejsze cechy tekstu, biorąc pod uwagę zasady krytycznego i świadomego odbioru przekazu medialnego.

W trakcie spotkania uczniowie mieli również możliwość porozmawiania ze studentkami na tematy związane z praktycznymi aspektami studiowania socjologii. Zaproszone osoby chętnie opowiadały o swoich zainteresowaniach,  celach związanych z edukacją i dodatkowych zajęciach w czasie których pogłębiają swoją wiedzę o mediach. W spotkaniu wzięła również udział absolwentka naszej szkoły, która z nieskrywaną sympatią opowiadała o swoich osiągnięciach i marzeniach.

Z kolei, 20 marca b.r uczniowie klasy 4s wraz ze swoim wychowawcą wzięli udział w uroczystym podsumowaniu 3 edycji Konkursu Literackiego dla młodzieży - W świecie fantazji „Zaplątani w sieci” zorganizowanego przez BCK im. Bogusława Kaczyńskiego. W czasie uroczystości mogliśmy wysłuchać fragmentów nagrodzonych prac oraz utworów muzycznych w wykonaniu bialskiej młodzieży. To była niezwykła podróż w oryginalne miejsca przepełnione gamą różnorodnych przeżyć bohaterów, z którymi niejednokrotnie my sami moglibyśmy się utożsamiać.

Zdjęcia: Sandra Zdunek