foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

1757W dniu 18 maja uczniowie klasy drugiej Technikum Spedycyjnego wraz z opiekunami p. Agatą Steckiewicz i p. Jolantą Król  wzięli  udział w wycieczce dydaktycznej do Centrum Logistycznego PKP Cargo w Małaszewiczach.

Uczniowie po krótkiej prezentacji firmy i przeprowadzonym szkoleniu BHP mieli możliwość obserwacji   m.in. pracy na terminalach przeładunkowych wchodzących w skład CL., których działalność polega na świadczeniu kompleksowej usługi przeładunkowej wraz z obsługą spedycyjną w zakresie przewozu towarów w handlu zagranicznym, obejmującą  transport kolejowy i samochodowy.

Firma posiada 5 w pełni funkcjonujących terminali, na styku normalnych i szerokich torów kolejowych umożliwiających przeładunek, składowanie i konfekcjonowanie towarów, głównie pomiędzy krajami UE a Krajami Wspólnoty Niepodległych Państw i Dalekiego Wschodu na Nowym Jedwabnym Szlaku, który według najnowszej koncepcji ma prowadzić  z Chin do Urumczi, Astany, Jekaterynbura, Niżnego Nowogrodu, Brześcia  do Polski  - Małaszewicz i Łódzi, w których mają znajdować  się węzły logistyczno-przeładunkowe  do kolejnych krajów Europy.

Wycieczka okazała się dla uczniów cennym źródłem wiedzy, możliwością zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego, a zdobyte informacje z pewnością wykorzystają w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Centrum Logistycznego, a w szczególności panu Tomaszowi  Żukowi  oraz panu Jakubowi Sobieszczukowi  za przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie