foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

20180507 113454Dnia 7.05.2018r. grupa 40 uczniów i 3 nauczycieli wzięła udział w wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego. Wyjazd edukacyjny był częścią realizacji projektu  ,,Dobra szkoła – lepsza przyszłość” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem wycieczki było poznanie środowiska Białowieskiego Parku Narodowego, obserwacja środowiska przyrodniczego oraz profilu glebowego, poszerzenia wiadomości na temat parków narodowych oraz metod ochrony nieskażonej cywilizacją przyrody.

Spacerom po Białowieskim Parku narodowym towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. W Rezerwacie Pokazowym Żubrów  uczestnicy wycieczki mieli okazję  obserwować zagrody z drapieżnikami i kopytnymi ssakami Puszczy Białowieskiej. W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym przewodnik opowiadał o

 roślinach, jakie występują na terenie parku oraz o gatunkach zwierząt tam bytujących. Po zwiedzeniu muzeum uczniowie weszli na wieżę widokową, aby obejrzeć krajobraz z nieco innej perspektywy.

Po obiedzie uczestnicy podzieleni na 4 grupy wraz z przewodnikami wyruszyli na zajęcia terenowe w Rezerwacie  Ścisłym, czyli samym sercu Puszczy Białowieskiej, w celu poznania najmniej zmienionej przez działalność człowieka części Puszczy Białowieskiej. Przewodnicy z ogromną pasja opowiadali o tym miejscu, roślinności i zwierzętach. Uczniowie mogli podziwiać w jaki sposób natura radzi sobie bez pomocy człowieka, jak spontaniczne zmiany zachodzące w tym środowisku powodują, że jest ono niepowtarzalne.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie