20180525 16262725 maja b.r. uczniowie z klas Im, IIm, IIIm (technik hotelarstwa) oraz IIIe (technik żywienia i usług gastronomicznych) pod opieką nauczycieli: Moniki Makarewicz, Justyny Krupy, Aleksandry Kałuży i  Wiolety Kuliczanki uczestniczyli w wycieczce do Nadarzyna na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Warsaw Gastro show 2018 oraz Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2018r. odbywające się w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo. Podczas tegorocznych targów została zaprezentowana bogata oferta producentów i dystrybutorów sprzętu oraz wyposażenia skierowanego do sektora HoReCa, a także dostawców żywności i napojów.

Podczas targów nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się  z ofertami produktów firmy z branży spożywczej, mięsnej, przetwórstwa owoców i warzyw, mleczarskiej, piekarniczo-cukierniczej, alkoholowej, a także żywności koszernej i halal – z kraju i zagranicy. Na odwiedzających czekały przysmaki pochodzące ze wszystkich stron świata. Nie zabrakło również produktów regionalnych oraz tych, z segmentu Eko. Na stoiskach można było degustować specjały prosto z Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Portugali, Chin, Tajlandii, RPA, Austrii, Wielkiej Brytanii, Kolumbii  i innych. I tak w bogatej ofercie znalazły się: sery, szynka, oliwa, oliwki, kapary, karczochy oraz napoje, syropy, a także aromatyczna kawa. Wystawcy zaprezentowali swoje najlepsze specjały – od produktów świeżych po przetwory, zarówno te tradycyjne, jak i w nowej, nowoczesnej wersji.

Impreza obfitowała w liczne pokazy kulinarne. Gospodarzem i prowadzącym targi był Kevin Aiston, który oprócz tego, że jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz Stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom, gotuje dla największych polskich stacji telewizyjnych. Na scenie mogliśmy również obserwować „w akcji”  Robera Sowę i kucharzy ze Stowarzyszenia ,,Kucharze Bez Granic”, którzy chętnie pomagają potrzebującym.

Tegoroczna edycja targów wprowadziła nas w niezwykły świat kulinarnych specjałów i regionalnych produktów świata.

Na zakończenie wycieczki, już  tradycyjnie odwiedziliśmy Centrum handlowe Złote Tarasy.