foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

20180525 16262725 maja b.r. uczniowie z klas Im, IIm, IIIm (technik hotelarstwa) oraz IIIe (technik żywienia i usług gastronomicznych) pod opieką nauczycieli: Moniki Makarewicz, Justyny Krupy, Aleksandry Kałuży i  Wiolety Kuliczanki uczestniczyli w wycieczce do Nadarzyna na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Warsaw Gastro show 2018 oraz Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2018r. odbywające się w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo. Podczas tegorocznych targów została zaprezentowana bogata oferta producentów i dystrybutorów sprzętu oraz wyposażenia skierowanego do sektora HoReCa, a także dostawców żywności i napojów.

Podczas targów nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się  z ofertami produktów firmy z branży spożywczej, mięsnej, przetwórstwa owoców i warzyw, mleczarskiej, piekarniczo-cukierniczej, alkoholowej, a także żywności koszernej i halal – z kraju i zagranicy. Na odwiedzających czekały przysmaki pochodzące ze wszystkich stron świata. Nie zabrakło również produktów regionalnych oraz tych, z segmentu Eko. Na stoiskach można było degustować specjały prosto z Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Portugali, Chin, Tajlandii, RPA, Austrii, Wielkiej Brytanii, Kolumbii  i innych. I tak w bogatej ofercie znalazły się: sery, szynka, oliwa, oliwki, kapary, karczochy oraz napoje, syropy, a także aromatyczna kawa. Wystawcy zaprezentowali swoje najlepsze specjały – od produktów świeżych po przetwory, zarówno te tradycyjne, jak i w nowej, nowoczesnej wersji.       

Impreza obfitowała w liczne pokazy kulinarne. Gospodarzem i prowadzącym targi był Kevin Aiston, który oprócz tego, że jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz Stowarzyszenia Lubelscy Kucharze Dzieciom, gotuje dla największych polskich stacji telewizyjnych. Na scenie mogliśmy również obserwować „w akcji”  Robera Sowę i kucharzy ze Stowarzyszenia ,,Kucharze Bez Granic”, którzy chętnie pomagają potrzebującym.

Tegoroczna edycja targów wprowadziła nas w niezwykły świat kulinarnych specjałów i regionalnych produktów świata.

            Na zakończenie wycieczki, już  tradycyjnie odwiedziliśmy Centrum handlowe Złote Tarasy.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie