foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

2Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W naszej szkole gwiazdą tegorocznej jesieni była DYNIA - bardzo zdrowe, niskokaloryczne warzywo polecane w żywieniu dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Ma ona właściwości oczyszczające, podnosi odporność organizmu, a ponadto opóźnia procesy starzenia. Warto włączyć ją do diety, gdyż to doskonały sposób na dostarczenie niezbędnych witamin i minerałów, a w dodatku to tanie i naturalne remedium na wiele dolegliwości.

            W czasie „Święta Dyni”, które obchodziliśmy 23 października nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Uczniowie klas gastronomicznych we współpracy z nauczycielami, wykorzystując wszechstronne zastosowanie tego warzywa, komponowali różnorodne, smaczne i zdrowe dania.

 

 

W auli szkoły młodzież przygotowała poczęstunek na którym można było skosztować:

- zupę z dyni,

- leczo z dyni i soczewicy,

- spaghetti z dyni,

- muffiny z dynią,

- dżem z dyni,

- placki z dynią,

- sałatkę z dynią,

- koreczki z dyni,

- koktajl z dyni.

            Wiele osób odwiedzających bufet z potrawami było zaskoczonych szerokim zastosowaniem tego warzywa w kuchni. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W przygotowaniu poczęstunku uczestniczyły klasy ITd, IITd, IITe, IIITd, IIITk pod opieką p. A. Przywuskiej, p. M. Makarewicz, p M. Przywuskiej i p. K. Tarkowskiej.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR- Bartłomiej Furmańczyk IITf.

            Kolejnym wydarzeniem podczas „Święta Dyni” był V Maraton Fitness, w którym uczestniczyli przede wszystkim uczniowie klas pierwszych. Maraton został zorganizowany przy współpracy z p. Aleksandrą Dębowską, która przeprowadziła ciekawe w formie zajęcia. Mimo że na twarzach uczestników można było dostrzec zmęczenie, to wszyscy zgodnie stwierdzili, że wezmą udział w kolejnej edycji szkolnego maratonu.

            Powyższe działania były powiązane z dniem koloru pomarańczowego ogłoszonego przez samorząd uczniowski. Mimo iż nie wszyscy przyłączyli się do zabawy, to szkoła tego dnia była bardziej kolorowa niż zwykle.

            Dziękujemy za pomoc uczniom klasy IIITs, ITg, ITi uczestniczącym w przedsięwzięciu pod opieką p. A. Dziewulak, p. A. Choromańskiej, p. M. Kurzyńskiej.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR- Bartłomiej Furmańczyk IITf.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz