foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

1Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone corocznie 11 listopada, ma na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę suwerenności w 1918 roku – po 123 latach zaborów.
W uroczystościach związanych z tym najważniejszym dla Polaków świętem państwowym wzięła udział również delegacja naszej szkoły. Celebrowanie 101. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęto eucharystią sprawowaną w intencji ojczyzny w parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerowali na Plac Wolności, gdzie przedstawiciele władz, służb mundurowych i bialskich instytucji złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Niepodległości i pod tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego.  Artystycznym dopełnieniem tej uroczystości był koncert „Z miłości do Niepodległej” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie AWF, Chóru Męskiego Echo Podlasia oraz młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica.

 

Ponadto uczestnicy obchodów narodowego święta wzięli udział w otwarciu wystawy tematycznej pt.„Tak powstawała Niepodległa” obrazującej wkład Polaków, który doprowadził do odzyskania niepodległości oraz dorobek II Rzeczpospolitej.

Zdjęcia : Wiesław Kamecki - Szkolne Koło Fotograficzne KADR

Film: Tomasz Bebkiewicz - Telewizja Szkolna EKONOMIK  TV

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie