Pierwszoklasiści!

dsc 0386Jako uczniowie Ekonomika twórzcie wspólnotę ludzi mądrych i opowiedzialnych.
Pod skrzydłami Waszych nauczycieli dążcie do ideałów piękna, dobra i prawdy!

26 września b.r. w murach naszej szkoły po raz kolejny rozzbrzmiało uroczyste „Ślubujemy”. Tradycji stało się zadość – uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie włączeni do społeczności ZSZ nr 1.  Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego wszyscy odśpiewali hymn narodowy, po czym reprezentanci poszczególnych klas I, powołując się na wartości ważne w procesie kształtowania umysłów i serc, złożyli przysięgę. W formule ślubowania zabrzmiały słowa o honorze i dobrym imieniu szkoły, o jakie powinni dbać członkowie społeczności oraz o gotowości do prezentowania postawy godnej ucznia. Przyrzeczenie złożyli przedstawiciele klas w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów.

Szczególną radość z przyjęcia nowych uczniów do grona społeczności szkolnej wyraził dyrektor szkoły, pan Ireneusz Długołęcki, który z pełnym przekonaniem i nadzieją mówił o tym, że przy wsparciu nauczycieli, rodziców i starszych kolegów, każdy powinien dążyć do realizacji swoich marzeń, odważnie podejmując wszelkie wyzwania, nie tylko edukacyjne.

Słowa otuchy skierowała również przewodnicząca SU. Zapewniając o wsparciu starszych uczniów w sytuacjach niepewności, podkreśliła, że każda aktywność i podejmowane jednostkowe działania wpisują się w historię Ekonomika, szkoły z pięknymi tradycjami utrwalonymi przez kolejne pokolenia młodych ludzi.

Uroczystość ta była okazją do integracji społeczności szkolnej, ale i zaprezentowania umiejętności artystycznych naszych uczniów. W niesamowity klimat wprowadziła nas uczennica z kl. 1rTP  - Agnieszka Arseniuk, która w indywidualnym występie zaprezentowała swoje wokalne umiejetności. Z kolei – Milena Zuzula (1gTP) i Viacheslav Mazhov (1rTP) przedstawili dwa układy taneczne oparte na technice tańca towarzyskiego z efektownymi dynamicznymi kombinacjami ruchów. Pełna podziwu widownia, dała wyraz swojemu entuzjazmowi, nagradzając głośnymi owacjami młodych artystów występujących po raz pierwszy na muzycznej scenie Ekonomika.

Cieszymy się z przyjęcia nowych uczniów do grona ZSZ nr 1. Życzymy im wielu sukcesów, prawdziwych przyjaźni i intelektualnych wyzwań.

Dziękujemy młodzieży za zorganizowanie i aktywny udział w uroczystości.

Zdjęcia: Koło Fotograficzne KADR.