received 699280235488357W dniach 07-08 listopada młodzież naszej szkoły- pod opieką p. Agnieszki Brodackiej- Hordejuk udała się na pielgrzymkę do Częstochowy. Celem była modlitwa o potrzebne łaski, a zwłaszcza o pomyślne zdanie matury. Matce Bożej zawierzyliśmy samych siebie, nasze rodziny i znajomych. Przedstawiliśmy intencje powierzone nam przez inne osoby. Przed cudownym obrazem Matki Bożej w Sanktuarium w Częstochowie prosiliśmy także o mądrość i odwagę w dorosłym życiu. Uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej m.in. w naszej intencji, modliliśmy się także w intencji dyrekcji, nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły. Wzięliśmy też udział w Drogi Krzyżowej, którą tradycyjnie odbyliśmy na Wałach Jasnogórskich oraz w modlitwie różańcowej. Wraz z innymi pielgrzymami o godzinie 21 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, po którym rozpoczęliśmy czuwanie nocne. Nasze czuwanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i zasłonięcie obrazu Matki Bożej.
Był też czas na zwiedzanie sanktuarium (m. in. skarbca, arsenału), skorzystanie z sakramentu pokuty, osobistą modlitwę, zakup pamiątek oraz posiłek. Niektórzy podziwiali widoki z wieży widokowej na Jasnej Górze, która należy do jednej z najwyższych w Polsce. Ustępuje ona tylko wieży należącej do bazyliki w sanktuarium w Licheniu oraz bazyliki katedralnej w Szczecinie. Zajmuje więc trzecie miejsce. Widoki z wieży przedstawiamy w załączonej fotorelacji.
Czas pielgrzymki był bardzo owocny- zwłaszcza pod względem duchowym.

Agnieszka Brodacka- Hordejuk