img 1915W ubiegły czwartek - 9 listopada, uczniowie klas 5 Tk i 5 Tm uczestniczyli w Dniu Otwartym  KMP w Białej Podlaskiej. Młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami naboru do służby  oraz codziennymi zadaniami policji różnych wydziałów. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jakie wymogi musi spełnić kandydat na policjanta.

Funkcjonariuszka Zespołu Kadr i Szkolenia bialskiej komendy opowiadała o przebiegu poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz niezbędnej dokumentacji, a także strukturze bialskiej jednostki. Uczniowie mieli też możliwość uzyskania informacji na temat pracy poszczególnych wydziałów.

Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała o tym, czym zajmuje się technik kryminalistyki – m.in. zabezpieczaniem śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych. Uczniowie mogli sami ujawnić i zabezpieczyć odbitki swoich linii papilarnych.

O swojej pracy opowiadali również policjant z drogówki oraz przedstawiciele bialskiej prewencji, którzy przedstawili sprzęt, jaki wykorzystują w swojej służbie.

Wydarzenie zamknęło spotkanie z przewodnikiem psa służbowego, który opowiedział o specyfice swojej pracy i szkoleniu, jakie musi przejść „czworonożny funkcjonariusz”.