6. wynikW dniu 30.11.2023 r. zainteresowani uczniowie klas 3gT i 4gTP uczących się w zawodzie technik geodeta oraz klas 3aT i 4mTP uczących się w zawodzie technik hotelarstwa wzięli udział w wykładzie otwartym organizowanym przez Akademię Bialską im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej na temat ,,Dziś i jutro normalizacji – perspektywa XXI w’’. Prelegentem był zaproszony przez Uczelnię dr inż. Zygmunt Niechoda doradca Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

Uczniowie mogli dowiedzieć się o nowych obszarach i przedmiotach normalizacji oraz kim są intersariusze normalizacji współcześnie. Uczestnicy wykładu nabyli wiedzę, gdzie mogą spotkać się z normalizacją. Są to branże dotyczące usług, produkcji, nauki, wymiany handlowej, zarządzenia, sfery społecznej, bezpieczeństwa, ochrony zdrowia, środowiska, współdziałania systemów.

Dzięki zaproszeniu na wykład otwarty uczniowie mogli szczegółowo zapoznać się z omawianą tematyką, która dotyczy różnych zawodów zarówno technicznych, inżynierskich jak i innych. Młodzież poznała również zastosowanie norm w życiu codziennym. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wykładu, a widocznym efektem ich uczestnictwa jest przyswojona wiedza zdobyta podczas wyjścia edukacyjnego. Uczniowie naszej szkoły wyciągnęli istotne wnioski i własne przemyślenia pod kątem zastosowania norm w zawodzie w którym aktualnie się kształcą.