foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

3 wynikW ubiegły czwartek (22 lutego), gościliśmy w szkole przedstawicieli 18 Batalionu Rozpoznawczego w Białej Podlaskiej, którzy przeprowadzili szkolenie dla uczniów nt.: ,,Bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz sposobów przeciwdziałania cyberatakom”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 2d, 2h, 2m, 2r i 2s.

Żołnierze mówili o tym jak działa internet, przedstawili rodzaje zagrożeń z nim związanych oraz ich konsekwencje. Duży nacisk położono w czasie szkolenia na profilaktykę cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się czym jest cyberprzemoc i co może spotkać jej sprawcę, np. za stalking, czyli uporczywe nękanie innej osoby lub jej najbliższych, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Prowadzący szkolenie dla młodzieży przedstawili także sposoby przeciwdziałania cyberprzemocy. Oto kilka przydatnych rad:

  • Nawet pozornie niewinny żart może być rodzajem cyberprzemocy. Uważajmy na to, co piszemy. Pamiętajmy o tym, że każdy i każda z nas ma swój własny poziom wrażliwości. To, że dla nas jakiś komentarz jest zabawny, nie oznacza, że dla innych nie będzie obraźliwy.
  • Za niektóre formy cyberprzemocy grozi odpowiedzialność karna. W internecie nic nie ginie (nawet materiały wysyłane jako możliwe do odtworzenia raz np. na Snapchacie).
  • Na przemoc nie wolno odpowiadać tym samym. Jeśli czujesz, że sprawa Cię przerasta, skontaktuj się ze specjalistami lub odpowiednimi służbami.
  • Pamiętaj, że w serwisach społecznościowych wszelkie przejawy cyberprzemocy można zgłosić do administratorów (zgłoś nadużycie).
  • Gdy padasz ofiarą cyberprzemocy, zachowaj dowód: zrób zrzut ekranu, zachowaj SMSy lub wiadomości.

Jako świadek cyberprzemocy – reaguj i sprzeciwiaj się! Osób, które w sieci nie hejtują, nie trollują i nie stosują cyberbullyingu jest więcej niż tych, które to robią. Pokaż, że nie zgadzasz się na hejt!

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz