received 269544726122761.jpegW dniach 03-05.04.2024r. młodzież naszej szkoły ucząca się na kierunkach tj. ekonomista, handlowiec, rachunkowość, programista, teleinformatyk, informatyk, logistyk, spedytor brała udział w Dniach Otwartych „ Absolwent na rynku pracy” – zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Białej Podlaskiej.

Najważniejszym celem wydarzenia było przekazanie informacji o zasadach działalności placówki; co Urząd Pracy może zaoferować, zaproponować, jakie są dostępne formy wsparcia i oferty pracy. Młodzież mogła uzyskać wskazówki dotyczące poszukiwania pracy, podniesienia swoich kwalifikacji, czy założenia własnej działalności gospodarczej.

Uczniowie w tych dniach mieli również okazję spotkać się ze służbami mundurowymi, gdzie mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące tego, jak wstąpić w szeregi Policji, Straży Granicznej, Wojska Polskiego czy Zakładu Karnego.

W Urzędzie Pracy również swoje stanowiska prezentowali zaproszeni przedsiębiorcy z innych branż, m.in.” JB Multimedia”, „ Ted Logistics”, „ Uni-Andragos”, „ Zaborek” .

Ponadto uczniowie mogli skorzystać z testowania 3 symulatorów: alkogogli, sengogli i symulatora czasu reakcji kierowcy przygotowany przez WORD w Białej Podlaskiej.

Wyjście na Dni Otwarte „Absolwent na rynku pracy” dały uczniom możliwości porozmawiania z tymi pracodawcami, którzy działają w ich branży,  aby młodzież mogła skonfrontować swoją teorie z praktyką i pomogły w kreowaniu dalszej ścieżki zawodowej.

W wydarzeniu udział wzięły następujące klasy: 2a, 3a, 3h, 3f, 4p, 4i  pod opieką  nauczycieli: p. Elżbiety Krasieńko, p. Edyty Śliwy, p. Moniki Piszcz, p. Anny Choromańskiej, p. Doroty Nogal, p. Agaty Steckiewicz, p. Katarzyny Zajdel.

Koordynatorem przedsięwzięcia była p. Dorota Nogal