foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

obalic_stereotyp_matematykiW ramach projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji" w okresie 1 marca 2011 r. do 31 grudnia 2011 został zrealizowany grant „Matematyka może być ciekawa". Główne cele tego przedsięwzięcia to: rozbudzenie zainteresowań uczniów ciekawą matematyką, wypromowanie matematyki jako przedmiotu o wszechstronnym zastosowaniu, rozwijanie i kształtowanie kreatywności uczniów, promowanie i popularyzacja osiągnięć uczniów.

W realizacji grantu brali udział uczniowie klasy 3 Tb, a całe przedsięwzięcie składało się z trzech działań:
     Konkurs „Przygotowujemy się do matury z matematyki". W ramach tego zadania uczniowie samodzielnie przygotowywali się do konkursu na podstawie filmów edukacyjnych opracowanych przez CKE "MATMA. Zobacz jakie to proste", zamieszczonych na portalu interklasa.pl. Odbyło się cztery sesje konkursu w postaci testów sprawdzających.
Zwyciężyła: Marta Palczyńska, która otrzymała dyplom i tytuł „Eksperta matematyki".
     Zadanie „Dlaczego warto uczyć się matematyki?". Uczniowie opracowali album oraz prezentację multimedialną, ukazując zastosowanie matematyki w sztuce, architekturze, muzyce, budownictwie, medycynie oraz w życiu codziennym.
     Konkurs "Reklama matematyki". Uczniowie układali jednocześnie w języku polskim i angielskim hasła reklamowe: wierszyki, rymowanki, fraszki, promujące matematykę. Zgłoszone hasła były oceniane w dwóch kategoriach: głosowanie w formie elektronicznej na stronie internetowej szkoły (link) oraz ocena poprawności tłumaczenia hasła w języku angielskim.
Zwyciężyła: Dorota Hołonowicz, która otrzymała dyplom i tytuł „Mistrza PR matematyki".

Zwycięzcom gratulujemy!


Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz