Logowanie

Szukaj

W dniach 30-31 października 2017 r. odbyła się pielgrzymka maturzystów z ZSZ nr 1 na Jasną Górę do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej . W pielgrzymce z naszej szkoły uczestniczyło prawie 130 uczniów, katecheci, czterech nauczycieli oraz gościnnie poprzedni ksiądz katecheta.  W drodze na Jasną Górę otrzymaliśmy różańce i spisaliśmy nasze intencje modlitewne.

Do Częstochowy przyjechaliśmy wczesnym popołudniem i od razu skierowaliśmy nasze kroki do kaplicy Cudownego Obrazu. Po krótkiej modlitwie w ciszy był czas na osobistą modlitwę, zwiedzanie sanktuarium, udział we mszy św., skorzystanie z sakramentu pokuty, zakup pamiątek, posiłek. O godz. 17ej spotkaliśmy się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Z powodu remontu Wałów Jasnogórskich i niezbyt sprzyjającej pogody odprawiliśmy ją w Kaplicy Różańcowej. Wraz z innymi pielgrzymami o godz. 21ej uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, po którym rozpoczęliśmy czuwanie nocne. W tym czasie wysłuchaliśmy konferencji, świadectwa i uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym. Ksiądz pobłogosławił zakupione przez nas dewocjonalia. O północy księża odprawili mszę św. w intencji wszystkich pielgrzymów, naszych rodzin, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Nasze czuwanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem każdego z nas. W radosnym i modlitewnym przeżyciu pielgrzymki pomogła nam schola składająca się z pięciu uczennic z kl. 4a i 4l.

Mamy nadzieję, że trud pielgrzymkowy przyniesie dobre owoce w życiu naszym i naszych bliskich.

Fotorelacja: uczniowie z Szkolnego Koła Fotograficznego „KADR” oraz inni uczniowie.