foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

Dnia 20 października b. r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Międzynarodowych Targach Turystycznych „World Travel Show” zorganizowanych w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie.  W tak wielkim dla  świata turystyki wydarzeniu wzięło udział 52 uczniów z naszej szkoły, kształcących się w klasach o profilu - technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie byli pod opieką: p. Wiolety Kuliczanki, p. Elżbiety Horodeckiej , p.  Anny Przywuskiej i p. Aleksandry Kozak- Kowalewskiej. 

Podczas tego niezwykłego wydarzenia, jakim były II Międzynarodowe Targi Turystyczne, uczniowie mieli wyjątkową możliwość zapoznania się z ofertą turystyczną różnych krajów i regionów całego świata, a w szczególności Meksyku i krajów Azji . Ważnym elementem tego wydarzenia była promocja potencjału turystycznego naszego kraju, różnych jego miejsc, jak i  instytucji związanych z branżą turystyczną. Na zwiedzających czekały niezwykłe atrakcje, konkursy oraz ciekawe w formie, jak i treści, materiały informacyjne i pamiątki od wystawców.

W targach zaprezentowało się  ponad 600 wystawców z całego świata. Swoje oferty prezentowali: touroperatorzy, przedstawiciele biur podróży, hoteli, moteli, pensjonatów,  szkółek żeglarskich, przewoźnicy, firmy produkujące sprzęt turystyczny, dealerzy i producenci jachtów, łodzi żaglowych, sprzętu motorowodnego, kajaków, akcesoriów turystycznych. Ponadto uczestnicy targów mogli podziwiać domki hotelarskie, namioty i przyczepy campingowe, campery, a także zapoznać się ze specjalistyczną ofertą wydawniczą, przewodnikami, mapami itp.

Gościem specjalnym targów był Wojciech Cejrowski- jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich podróżników. Jak sam o sobie mówi: poszukiwacz ginących plemion Amazonii. Ze swą  niezwykłą  charyzmą opowiadał o swoich wyprawach i rozdał autografy. Na targach pojawiło się też stoisko jego Sklepu Kolonialnego, na którym można było zakupić ciekawe pamiątki.

Świat gastronomii poznawaliśmy podczas degustacji tradycyjnych produktów i potraw z całego świata. Gościem specjalnym był  pan Jakub Wolski z  Hell's Kitchen, który promował nowoczesną gastronomię.

Tą międzynarodową imprezę  uświetniły pokazy muzyczne i taneczne,  prezentowane przez artystów, pochodzących z całego świata . Odwiedzający poczuli klimat Azji oraz mogli zainspirować się i poczuć chęć  do wypraw w świat Orientu.

Wycieczka okazała się niezwykle cennym doświadczeniem, a także niezapomnianym i bogatym  przeżyciem dla naszych podopiecznych. Jednym zdaniem, była błyskawiczną przygodą z Azją w samym sercu Europy.

Szukaj

Serwisy

ekonomiksu

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Logowanie