foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

1597739455W dniach 21-22 kwietnia 2021 r., w parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach, odbył się finał XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

Uczennica naszej szkoły- Klaudia Sibińska - w finale dla szkół ponadpodstawowych uzyskała tytuł finalisty.

Organizatorami Olimpiady byli: Klasztor Ojców Franciszkanów z Siedlec, Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z siedzibą w Warszawie, Prowincja św. Maksymiliana z siedzibą w Gdańsku, Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Celem konkursu było przybliżenie młodzieży wyjątkowej postaci św. Maksymiliana oraz dzieła, które założył – Rycerstwa Niepokalanej. Olimpiada zorganizowana była na trzech szczeblach edukacyjnych. Etap szkolny tradycyjnie odbył się w formie pisemnej w szkołach. Do etapu diecezjalnego awansowało trzech uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Pod nadzorem komisji szkolnych  uczestnicy wypełniali test przygotowany wcześniej przez Komitet Główny Olimpiady. Do finału przeszło trzech uczniów z najwyższą punktacją. Finał składał się z części pisemnej oraz ustnej. Do części ustnej zakwalifikowano po 10 osób z każdego poziomu edukacji.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, spowodowanymi pandemią koronawirusa, finał odbył się w formie zdalnej poprzez wideokonferencję. Podczas finału, oprócz dziesiątki finalistów i organizatorów, byli obecni: o. Grzegorz M. Bartosik – prowincjał warszawski, o. Łukasz Gora – delegat prowincji krakowskiej, o. Damian Basarab – delegat prowincji gdańskiej oraz ks. prof. Grzegorz Bachanek, przedstawiciel UKSW.

Klaudia przygotowywała się pod opieką p. Agnieszki Brodackiej- Hordejuk.

Gratulujemy Klaudii i życzymy kolejnych sukcesów.

Dyplom dla Klaudii Sibińskiej

Dyplom dla Klaudii Sibińskiej

Podziękowanie dla ZSZ nr 1

Podziękowanie dla Agnieszki Brodackiej-Hordejuk

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz