img 20211215 141409Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to czas radosny, na który każdy z nas czeka.

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

Młodzież klas gastronomicznych wprowadza świąteczny nastrój już od początku grudnia poprzez zapach pierników unoszący się na korytarzach szkolnych. Tradycją szkolną stała się organizacja warsztatów w dekoracji pierników.

Młodzież klasy 3d TG oraz 2k TP na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych postanowiła zarazić swoją pasją najmłodszych.

15 grudnia bieżącego roku do naszej szkoły zaprosiliśmy dzieci klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej.

Podczas spotkania nasi goście zostali zapoznani z tradycją i sposobem wypiekania pierników. Następnie odbyła się część najbardziej oczekiwana przez dzieci, czyli dekorowanie pierników, po przez co każdy mógł rozwijać swoje zdolności manualne i kreatywność.

Zabawa była przednia. Zarówno nasi uczniowie jaki i mali goście opuszczali warsztaty z uśmiechem i chęcią na więcej.