foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

12 wynikW dniu 22.02.2023 r. uczniowie klasy 3gTP gr. 1/2 o profilu technik geodeta, wraz z nauczycielem przedmiotów z zakresu geodezji Arkadiuszem Staszewskim, wzięli udział w wycieczce do Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Białej Podlaskiej znajdującym się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Uczniowie mogli zobaczyć specyfikę pracy geodety w Urzędzie. Zostali zapoznani ze wszystkimi stanowiskami Referatu geodezji oraz zakresem obowiązków na każdym z nich.

Wszyscy obecni pracownicy opowiedzieli o swoich zadaniach, które wykonują w codziennej pracy. Największe zainteresowanie wzbudziły w uczniach operaty archiwalne, wykazy, rejestry oraz mapy z lat 50. Mogli oni zobaczyć jak kiedyś ręcznie kreśliło się mapy i tworzyło całą dokumentację pomiarową oraz podziwiać pismo techniczne każdego geodety, który w tamtych czasach musiał tworzyć dokumenty ręcznie. Mapy analogowe wyglądały tak jakby były wydrukowane.

Pracownicy urzędu pokazali również Państwowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny Miasta Biała Podlaska prowadzony cyfrowo w oprogramowaniu geodezyjnym. Podkreślili, że powiat M. Biała Podlaska był 5. miastem w Polsce, który wprowadził mapy cyfrowe (numeryczne). Pracownicy podkreślili istotę pracy geodety i cechy jakie powinna posiadać osoba wykonująca ten zawód. Uczniowie przekonali się o tym, że bycie dokładnym, skrupulatnym i rzetelnym jest w tym zawodzie najważniejsze.

Pracę Referatu Geodezji w zastępstwie kierownika przedstawiła Pani Marlena Staszewska – Podinspektor, stanowisko ds. uzgadniania i koordynacji dokumentacji projektowej. Po wizycie w Urzędzie Miasta uczniowie wraz z nauczycielem udali się na wspólny obiad, podczas którego dalej rozmawiali na tematy dotyczące współpracy Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej z wykonawcami prac geodezyjnych.

Dzięki zorganizowanej wycieczce edukacyjnej uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat geodezji, co z pewnością ułatwi im naukę zawodu geodety w naszej szkole.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz