foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

img 4798 wynikW piątek 15 grudnia, na zakończenie kształcenia zawodowego klas piątych nauczycielki przedmiotów zawodowych, panie Katarzyna Fedoruk, Agata Steckiewicz i Katarzyna Zajdel zabrały swoich podopiecznych,  z klas kształcących się w zawodach technik spedytor i technik logistyk, na wycieczkę przedmiotową do Małaszewicz. Towarzyszyli nam również młodsi logistycy i spedytorzy.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w rodzinnej firmie mieszczącej się  w Małaszewiczach Dużych – Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o. Zostaliśmy ciepło powitani przez właścicieli firmy Państwa Sławomira i Elżbietę Denickich oraz ich dzieci p. Tomasza Denickiego – vice prezesa i  p. Magdę Matusiewicz z mężem Piotrem – prezesem spółki, którzy przybliżyli uczniom zakres działalności firmy, przedstawili swoje ścieżki kariery.

Uczniowie obejrzeli warsztat oraz maszyny i urządzenia na co dzień przez nich wykorzystywane w pracy – podnośniki Europres, przyrządy pomiarowe, sprzęt spawalniczy, prostownik z rozruchem do lokomotyw, ciągniki szynowo-drogowe, niskopodwoziówkę do ich przewozu, wywrotkę czy specjalnie przystosowane pojazdy dostawcze do dojazdu na miejsce napraw. Zasięg działania tej niewielkiej rodzinnej firmy jest międzynarodowy, jednak najczęściej realizują naprawy sprzętu kolejowego wzdłuż wschodniej granicy Polski, do linii Wisły.

Pan prezes Piotr Matusiewicz, na bocznicy torów w Małaszewiczach Kolejowych zorganizował uczniom możliwość obejrzenia z bliska lokomotywy oraz spotkanie z maszynistą, który chętnie podzielił się z uczniami swoim doświadczeniem  pracy w tym zawodzie, pokazał kabinę lokomotywy od wewnątrz, a zainteresowani uczniowie mogli zobaczyć nawet silnik tej maszyny.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Suchy Port Przeładunkowy Firmy ADAMPOL S.A. mieszczący się na terenie Europortu w Małaszewiczach. Zostaliśmy oprowadzeni po terminalu kontenerowym, gdzie zaprezentowano nam samojezdne urządzenia przeładunkowe firmy KALMAR (popularnie reachstacker), oraz kontenery złożone w pryzmy przez te pojazdy. Na rampie przeładunkowej mogliśmy obserwować pracę urządzeń, które wcześniej zostały nam pokazane.
Po wykonaniu serii pamiątkowych zdjęć wróciliśmy do autokaru, którym jeszcze odbyliśmy przejazd po terenie Europortu obserwując pracę urządzeń, w tym suwnicy kontenerowej. Pracownik tego miejsca, który nam towarzyszył przekazał nam wiele różnych ciekawostek dotyczących działalności tego miejsca.

Młodzież mogła doświadczyć zupełnie innych wrażeń niż na co dzień na lekcjach w szkole. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o wiedzę praktyczną przekazaną przez osoby na co dzień pracujące w sektorze usług TSL, którym serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak atrakcyjnego programu.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz