foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

mapkaW dniach 24-25 października klasa II Le uczestniczyła w warsztatach z przedsiębiorczości, które odbyły się w malowniczej miejscowości Serpelice w ośrodku Urocza. Warsztaty, chociaż trwały dwa dni po kilka ładnych godzin, to nie okazały się nudnymi wykładami tylko ciekawą nauką połączoną z zabawą. Na początku zajęć niektórzy mieli trudności nie ze zrozumieniem definicji tylko z dmuchaniem balonu.
Galeria zdjęć na stronie projektu
Zajęcia zaczęły się bardzo ciekawie bo od sprawdzenia wytrwałości i pojemności naszych płuc.

Potem wykazywaliśmy się umiejętnościami plastycznymi rysowaliśmy domki , które ukazywały najważniejsze dla nas cechy osobowości człowieka i okazało się kto jest prawdomówny, komu można zaufać i co każdy sobie ceni najbardziej w życiu.

Dowiedzieliśmy się , że makaron nie służy tylko do jedzenia , ale z nitką i taśmą można zbudować z niego naprawdę solidna wieżę :)Wiemy również jak ważna jest praca zespołowa, i wspólne porozumienie. Jak efektywnie napisać CV czy list motywacyjny.

Było bardzo dużo zajęć praktycznych, ale była również teoria przekazana w interesujący sposób przez naszego prowadzącego - pana Tomka .

Po obfitym i smacznym obiedzie udaliśmy się na zewnątrz , gdzie testowaliśmy nasze wzajemne zaufanie , na szczęście nikt nie sprawdzał jak zimna jest woda w Bugu :)

Wieczorem było ognisko, na którym zgłębialiśmy tajniki pieczenia kiełbasek .

Oprócz wykładów mieliśmy dyskotekę , która nie trwała tak długo, jak było to przewidziane , ponieważ okazaliśmy się wiernymi widzami serialu „M jak miłość" :)

Drugiego dnia zajęcia były równie ciekawe jak pierwszego, tylko uczestnicy, po nieprzespanej nocy, nie byli tak aktywni . Chociaż nasza praca nie szła najlepiej na początku to wiedza nadal szybko wchodziła do głowy. Dowiedzieliśmy się , że 7 osób może zmieścić się w kwadracie 1x1m, a śmiecie niekoniecznie trzeba wyrzucać do kosza:)

Po takiej rozgrzewce praca poszła bardzo szybko i dzięki naszemu zorganizowaniu udało się zrealizować materiał wcześniej, a wolny czas poświęciliśmy na wspólny spacer po okolicy.

Wróciliśmy do domu zmęczeni , niewyspani ale z dobrymi humorami, głową pełną przydatnej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i nową definicją warsztatu. Wiemy, że nie jest to tylko nudny wykład ale może to być dobra zabawa , która pozwala nie tylko pogłębiać wiedzę, ale rozwija nasze zdolności( nie tylko plastyczne) :)

Tekst w oryginale ze strony projektu

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz